Chcesz mieć gładnie i piękne stopy? Mocz je w occie jabłkowym! Efekt cie zaskoczy!

   Każda kobieta chce mieć piękne i zadbane stopy. Najpiękniejsze to takie, które są gładkie, delikatne. Chcesz by ich pielęgnacja była prostsza, oraz aby zachowywały piękny wygląd przez kilka tygodni? Wypróbuj moczenie stóp w occie jabłkowym. Ma on masę cennych właściwości z których skorzystasz wykorzystując ten sposób dbania o stopy. 

 

Jakie najważniejsze właściwości ma ocet jabłkowy? Kwas octowy powstający w procesie fermentacji ma działanie przeciwdrobnoustrojowe oraz zabija bakterie. Można wykorzystywać go do dezynfekcji sprzętów kuchennych, ale również w celu leczenia grzybicy czy też usuwania brodawek. Ocet ma właściwości hamujące starzenie się skóry, ale również pomaga w regeneracji naskórka. Jest bogaty w witaminy oraz makroelementy, które dodadzą skórze blasku.

Jak moczyć stopy w occie jabłkowym?
Do 4 litrów bardzo ciepłej wody wlej szklankę octu jabłkowego oraz czubatą łyżkę soli. Uważaj, by woda nie była za gorąca, bo może powodować to odparzenia. Stopy powinny być w całości zanurzone w wodzie. Stopy należy moczyć przez co najmniej 15 minut, potem nakremować ulubionym kremem do stóp.
Jakie są korzyści moczenia stóp w occie jabłkowym?
– działanie antybakteryjne – zabija bakterie znajdujące się na stopach oraz pozbędzie się nieprzyjemnego zapachu ze stóp, kilkudniowa kuracja octem pomoże w potliwości stóp, już po kilku dniach problem ten zniknie całkowicie.
– działanie antygrzybiczne – codziennie moczenie stóp w znacznym stopniu zmniejszy grzybicę, ale również pomoże w profilaktyce chorób skórnych.
– działanie anty obrzękowe – jeśli po całym dniu czujesz niemiłe uczucie opuchniętych stóp, czujesz boleść w stopach wystarczy, że wymoczysz stopy na parę minut a kuracja poprawi krążenie w stopach a przez co zmniejszy obrzęk.
– zmniejszenie suchości skóry – kąpiel idealnie nawilży naskórek a użycie pumeksu bądź zrobienie peelingu pozwoli na pozbycie się martwego naskórka oraz odżywi i nawilży stopy.
Macie jakieś inne sposoby na pielęgnacje stóp? Stosujecie naturalne sposoby ma odżywienie stóp? Dajcie znać w komentarzach!
Pozdrawiam!