Masz biegunkę? Sprawdź jak szybko jej się pozbyć domowymi sposobami!

   Każdy z nas w swoim życiu przekonał się, że biegunka to niemiłe i nieprzyjemne doświadczenie. Na szczęście większość przypadków nawet ostrej biegunki możemy wyleczyć sami w domu bez wizyt u lekarzy i leczenia często drogimi antybiotykami. Sprawdź w poście jak domowymi sposobami pozbyć się biegunki. Wypróbuj je a na pewno poczujesz się natychmiast dużo lepiej.

 

Biegunka jest to stan, w którym człowiek oddaje stolec dużo częściej niż ma to miejsce zazwyczaj. Jest następstwem zatruć pokarmowych, wirusów, stresu oraz nieprawidłowej diety.

Uwaga! Najważniejsze jest to, żebyśmy zadbali o odpowiednie nawodnienie organizmu. Z każda wizyta w toalecie nasz organizm traci duże ilości płynów, w skrajnych przypadkach odwodnienie


organizmu może skończyć się wizytą w szpitalu. Więc pijcie dużo wody najlepiej jeżeli dodacie do tego jakiś suplement diety bogaty w elektrolity. Jeżeli zaś takiego nie posiadacie można to zastąpić np. wodą z cytryną, która jest bogata z magnes, potas czy witaminę C, różnego rodzaju herbaty ziołowe działają rozkurczająco oraz relaksująco.

Przede wszystkim unikaj kawy, napojów gazowanych i mleka, które mogą spotęgować nasz stan.
Dobrym sposobem na poprawę naszego stanu jest zjedzenie kilku kostek gorzkiej czekolady. Zawarte w niej ziarna kakaowca działają zapierająco. Dodatkowo czekolada jest pozbawiona błonnika co również nie pobudzi jelit do pracy. Oczywiście nie można z nią też przesadzić.
Można też spróbować wypić sok w jagód i aronii. Dzięki dużej ilości zawartych w tych owocach garbników spowalniają ruchu robaczkowe jelit. 
Osoby skarżące się na problemy jelitowe mogą sięgnąć też po mąkę ziemniaczaną, kleiki ryżowe a nawet po kisiel i galaretkę.
Oczywiście oprócz nawodnienia organizmu musimy też spożywać posiłki.
Najlepszy będzie rosół, albo zupy zawierające gotowane warzywa takie jak seler, ziemniak, pietruszka czy marchew. 
Oczywiście powyższe metody nie zawsze będą wstanie nam pomóc. Do lekarza powinniśmy się udać kiedy biegunce towarzyszy gorączka, bóle głowy, wymioty  także gdy w stolcu pojawi się krew. Biegunka najczęściej trwa od kilku godzin  do 2-3 maksymalnie 4 dni, kiedy nasze dolegliwości sie przedłużają powyżej tygodnia też powinniśmy się udać do specjalisty.