Domowe sposoby na wypadanie włosów – maseczka regenerująca!

Wypadanie włosów to naturalna rzecz i nie jest to powód do obaw. Tracimy dziennie od 50 do około 100 włosów. Jeśli jednak masz wrażenie, że ilość włosów na głowie systematycznie się zmniejsza, a codziennie na szczotce znajdujesz coraz więcej włosów to musisz poszukać rozwiązania swoich problemów. Domowe sposoby na wypadanie włosów pomogą w spowolnieniu wypadania oraz pozwolą na porost nowych.

Wysuszona od gorącego powietrza skóra, pozbawiona składników odżywczych potrzebuje nawilżenia. Włosy tak samo jak paznokcie są w słabszej kondycji, gdy organizm jest osłabiony. Jeśli twój problem jest bardzo nasilony to koniecznie wybierz się do lekarza trychologa specjalisty od włosów. Jednak w większości przypadków wystarczy sprawdzona kuracja dla ożywienia włosów i skóry głowy.

Dlaczego wypadają włosy?

Na zdrowie włosów ma wpływ m. in. nieprawidłowa pielęgnacja. Duży wpływ ma również poziom hormonów w tym estrogenu, który latem i wiosną jest wydzielany w większej ilości a jesienią i zimą w ograniczonej. Wzrasta natomiast ilość wydzielanego testosteronu. Proces wypadania włosów, gdy nie jest drastyczny należy przeczekać, gdyż w momencie poprawy stanu organizmu włosy również przestaną wypadać.

Domowe sposoby na wypadanie włosów – zasady

  1. Zmień dietę – dieta powinna być bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe (znajdziesz je w oliwkach, oliwie z oliwek, pestkach dyni i słonecznika).
  2. Obetnij włosy – skróć włosy o kilka centymetrów. Pozwoli to na ich regeneracje, zniszczone końcówki i tak nie będą miały szans na samodzielną regeneracje.
  3. Nie używaj suszarki do włosów, prostownicy i lokówek – gorące powietrze bardzo niszczy włosy, jeśli koniecznie musisz używać suszarki stosuj tylko letnie i zimne powietrze.
  4. Dbaj o skórę głowy – myj włosy delikatnymi szamponami, odpowiednio nawilżaj odżywkami i maskami do włosów.

Domowe sposoby na wypadanie włosów – maseczka regenerująca

Domowa maseczka pomoże w regeneracji włosów u podłoża. Źle pielęgnowana skóra powoduje, że włosy są w coraz słabszej kondycji a w konsekwencji wypadają.

Składniki maseczki regenerującej

1 łyżka miodu

1 łyżka cynamonu

3 łyżki dobrej jakości oliwy z oliwej

Przygotowanie maseczki regenerującej

Podgrzej w garnuszki oliwę z oliwek (nie pozwól, by oliwa się zagotowała!) i rozpuść w niej pozostałe składniki. Odstaw maseczkę aż całkowicie ostygnie. Następnie wmasuj ją dokładnie w skórę głowy i całość włosów. Powtarzaj dwa razy w tygodniu, by efekty były długoterminowe.