Domowe sposoby na demakijaż – stosuj tylko naturalne składniki!

   Cenisz sobie naturalne i delikatne kosmetyki do pielęgnacji twarzy? Masz delikatną twarz i wszystkie kosmetyki powodują, że twoja twarz jest w coraz gorszym stanie? Jednym z ważniejszych etapów oczyszczania twarzy jest dokładny demakijaż. Można go zrobić domowymi sposobami bez używania chemicznych produktów.

   

Zależne jaki typ makijażu stosujesz na twarzy zmywanie go będzie łatwiejsze bądź trudniejsze. Jeśli używasz kosmetyków wodoodpornych, wysokiej jakości szminek, podkładów to demakijaż będzie trudniejszy i dłuższy.


Jeśli stosujesz niewielką ilość kosmetyków demakijaż będzie łatwiejszy. Pierwszym etapem demakijażu jest zmycie twarzy ciepłą wodą z użyciem odrobiny naturalnego mydła, jednak sama woda nie wystarczy, by dokładnie zmyć kolorowe kosmetyki z twarzy.  Następnie zastosuj domowe sposoby na demakijaż a skóra będzie po nich czystsza, świeższa i będzie promieniować pięknem dużo bardziej niż przy zastosowaniu chemicznych produktów dostępnych w drogeriach. 

    W codziennej pielęgnacji bardzo ważne są codziennie zasady. Nigdy nie zasypiaj w makijażu, gdyż przez makijaż skóra w nocy nie będzie mogła oddychać przez co będzie tłusta, wyglądająca niezdrowo oraz z dużym prawdopodobieństwem już rano pojawią się nowe wypryski i zaskórniki. Zmywając oczy zawsze ściągaj soczewki kontaktowe, by reszki makijaży nie wniknęły do oka. 
Przepisy na domowe kosmetyki do demakijażu
1. Jogurt naturalny – nałóż na twarz warstwę gęstego


jogurtu naturalnego, pozostaw na kilka minut a następnie usuń z twarzy wacikiem nasączony ciepłą wodą.

2. Oliwa z oliwek – idealna dla osób z suchą skórą, nalej na palce oliwę z oliwek i delikatnie wmasuj w skórę twarzy, oliwa z oliwek z racji swojej delikatności idealnie sprawdza się w demakijażu oczu. Usuń oliwę za pomocą wacika z ciepłą wodą, jeśli uznasz, że skóra jest zbyt tłusta możesz ją przemyć delikatnie wodą z mydłem.
3. Olejek migdałowy – idealny dla osób o tłustej cerze, gdyż jej nie natłuści a delikatnie wysuszy, nalej go na palce i delikatnie wmasuj w skórę.
4. Rumianek i oliwa z oliwek – zalej rumianek gorącą wodą, jak ostygnie dodaj do niego oliwę z oliwek. Namocz wacik i przemywaj nim twarz, zmyjesz makijaż a dodatkowo zadbasz o oczy, zmniejszysz ich obrzęk i worki pod oczami.
Używasz naturalnych kosmetyków? Cenisz domowe sposoby na demakijaż? Daj znać w komentarzach!