Robisz ciasto na naleśniki? Sprawdź czy nie popełniasz błędu!

    Naleśniki, to szybkie ciasto z mąki, jajek i mleka. Praktycznie każdy je uwielbia, są proste w wykonaniu, można je podawać na wiele sposobów, na słodko i słono, z dodatkami lub bez dodatków. Ważny jest jeden drobny szczegół o którym często zapominamy przez co naleśniki nie będą tak udane jak mogły by być.

Niektórym wydaje się, że naleśniki są proste i można je robić całkowicie na oko, bez żadnego przepisu i zawsze będą idealne, jednak to nie jest do końca prawda. Naleśniki jak każdy przepis kulinarny ma swój przepis i jak będziemy się jego trzymać to na pewno zawsze udadzą się idealnie.
Często danie nie wychodzi nam idealne, może to wynikać między innymi z niewłaściwej konsystencji ciasta, może być za rzadkie bądź za gęste. Jeśli dodamy na patelnie za dużo oleju to wyjdą one tłuste i mocno nasiąknięte tłuszczem, ale gdy nie dodamy oleju, bądź dodamy go za mało naleśniki będą się przyklejać do patelni,  Będą nadpalone i niesmaczne.

Składniki na idealne ciasto naleśnikowe

– 2 szklanki mąki,
– 1 szklanka mleka,
– szklanka wody gazowanej bądź zwykłej,
– 1 jajko,
– łyżeczka oleju,
– szczypta soli,
– szczypta cukru.
Najważniejsze w wykonaniu ciasta na naleśniki jest rozpoczęcie od ubicia jajek, potem dodajemy mleko i wodę – najlepiej gazowaną, ale niekoniecznie. Dzięki temu ciasto nabierze puszystości. Jeśli najpierw dodamy mąkę, wodę a potem jajka ciasto będzie grudkowate i nie będzie tak puszyste. Jest to bardzo często popełniany błąd, zapamiętaj go a zawsze będziesz mieć najlepsze i najsmaczniejsze naleśniki!

Z czym możemy podawać naleśniki?

Jeśli jesteś fanem placków podawanych na słodko, to najlepiej podać je ze świeżymi owocami np. truskawkami, borówkami, bananami, ale również z owocami w żelu, owocami ze słoika. Dodatkowymi składnikami, które poprawą smak są bita śmietana, krem czekoladowy, wszelkiego rodzaju polewy np. czekoladowa, toffi.
Jeśli wolisz naleśniki na słono, czyli w wersji wytrawnej to polecam dodać do nich szpinak z fetą, kapustę kiszoną, kurczaka bądź inne mięso, grzyby, parówki. Można dodać również inne warzywa, praktycznie jakie sobie wymarzysz.