Detoks trzustki- naturalne sposoby na oczyszczenie trzustki

Dokuczają ci często takie objawy jak ból brzucha, nudności, uczucie pełności, wzdęcia, gorączka czy biegunka? To typowe objawy świadczące o problemach z trzustką. To bardzo zły znak, bo prawidłowa praca tego organu jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Dowiedź się jak zadbać o swoją trzustkę, jak ją zregenerować i oczyścić z toksyn. Detoks trzustki- naturalne sposoby na oczyszczenie trzustki.

Rola trzustki

Wygląda bardzo niepozornie. Znajduje się w w górnej części jamy brzusznej, nieco na lewo od kręgosłupa, stanowi jedynie 0,1% masy ciała. Niech cię to nie zmyli bo jest nie do zastąpienia.

Ma wydłużony, nieregularny kształt. Składa się z głowy, szyjki i trzonu. Jest odpowiedzialna za produkcję enzymów umożliwiających trawienie pożywienia (białek, węglowodanów i tłuszczów). produkcja hormonów, regulacja poziomu cukru we krwi i wytwarzanie soków trawiennych.

Największymi wrogami trzustki jest alkohol, papierosy i dieta obfitująca w tłuste i smażone potrawy.

Naturalne sposoby na oczyszczenie trzustki

Zielona herbata

Zielona herbata znana jest ze swoich właściwości detoksujących nie tylko dla trzustki, ale dla całego organizmu. Ponadto według przeprowadzonych badań przez amerykańskich naukowców z Uniwersytetu w Baltimore regularne picie naparów z zielonej herbaty o prawie 50% zmniejsza ryzyko zachorowania na raka trzustki.

Szpinak

Zawiera przede wszystkim sekretynę. Jest to jeden hormon pobudzający produkcję soku trzustkowego i wspomagający pracę trzustki. Według badań opublikowanych w „Journal of the National Cancer Institute”, dieta bogata w szpinak chroni trzustkę przed zachorowaniem na raka.

Ostropest plamisty

Dla zregenerowania i oczyszczenia trzustki zaleca się również regularne picie naparów z ostropestu plamistego. Hamuje on namnażanie wolnych rodników. Ponadto jest jednym z najlepszych naturalnych metod oczyszczenia organizmu z toksyn.

Wiśnie

Wiśnie są naturalnym, bogatym źródłem przeciwutleniaczy i alkoholu perillylowego, które zmniejszają ryzyko zachorowania na rakowi trzustki. Dodatkowo wpływają na obniżenie poziomu złego cholesterolu i cukru we krwi, ale również usuwają metale ciężkie z organizmu. Dodatkowo posiadają duże ilości kwasów owocowych, a także pektyn, które oczyszczają jelita ze szkodliwych substancji, pobudzają przemianę materii i wydzielanie soków trawiennych.

Sok z pokrzywy

Pokrzywa bardzo skutecznie pomaga w pozbyciu się nadmiaru toksyn, które negatywnie wpływają na pracę trzustki. Ponadto zapobiega powstawaniu kamicy żółciowej, która jest jedną z głównych przyczyn ostrego zapalenia trzustki. Pobudza również produkcję enzymów trzustkowych, wpływa na prawidłową pracę jelit i przemianę materii.

Herbata z ziela jemioły

Ziele jemioły posiada wiele zdrowotnych właściwości, między innymi pozytywnie wpływa na układ trawienny, pobudza wydzielanie soków trzustkowych, wspomaga pracę trzustki, podnosi odporność organizmu czy posiada właściwości oczyszczające organizm z toksyn.

Mniszek lekarski

Picie naparów z mniszka lekarskiego bardzo dobrze wpływa na czynność wydzielniczą trzustki. Pobudza wydzielanie enzymów trawiennych, zmniejsza ryzyko powstawania zastojów żółci. Mniszek lekarski ponadto obniża stężenie glukozy we krwi oraz poziom „złego” cholesterolu frakcji LDL. Usuwa toksyny z wątroby oraz nerek, a nawet leczy przeziębienie i grypę.