Zielona kawa- cudownym sposobem na odchudzanie

Czy zielona kawa na prawdę ma magiczną moc dzięki, której chudnie się w oczach? W ciągu ostatnich kilku lat zielona kawa stała się gorącym tematem na forach internetowych o tematyce odchudzania i zdrowej żywności. Czy odchudzające właściwości zielonej kawy są poparte naukowo czy może są jedynie kolejnym mitem jaki krąży w internecie? Poznaj właściwości zielonej kawy.

Zielona kawa na odchudzanie

Zielona kawa nie jest niczym nowym, a nawet można stwierdzić, że jest produktem znanym od tysięcy lat. Ziarna zielone kawa to po prostu zwykłe ziarna kawy, jakie nie zostały poddane procesowi palenia z tego powodu zielona kawa nazywana jest również kawą surową( ziarna kawy powszechnie dostępne w marketach po zebraniu są palone bardzo krótko, w wysokiej temperaturze. Takie “przepalanie” ziaren ma na celu ukrycie wad kawy, która zazwyczaj jest niskiej jakości, a także zapewnienie jednolitego smaku). Ziarna kawy nie poddane przypalaniu zawierają w sobie większe ilości kofeiny oraz kwasu chlorogenicznego.

Według badań naukowych połączenie kofeiny oraz kwasu chlorogenicznego może powodować utratę wagi. Badania naukowe dowiodły, że picie zielonej kawy zmniejsza ilość przyswajanych przez organizm cukrów. Związku z tym organizm zmuszony jest do korzystania z zapasów, czyli z tkanki tłuszczowej, która ulega szybkiemu spalaniu. Ponadto zielona kawa podobnie jak czarna przyśpiesza ludzki metabolizm. Picie zielonej kawy również działa na nasz apetyt, wypijana przed posiłkiem może obniżyć łaknienie. Wszystko przez to, że kwas chlorogeniczny jaki stabilizuje skoki cukru w organizmie.

Jak zaparzyć zieloną kawę?

Zaparzenie zielonej kawy nie równi się praktycznie niczym od przygotowywania jej czarnego odpowiednika. Możesz do tego użyć aeropessu, zaparzacza tłokowego czy zwykłego kubka, ważna jest jedynie temperatura. nie powinna ona przekraczać 90 stopni Celsjusza oraz być mniejsza niż 80 stopni Celsjusza. Związku z tym nie zaleca się do przygotowywania zielonej kawy używania ekspresów ciśnieniowych. Zalecana dzienna dawka zielonej kawy to maksymalnie 2 filiżanki. Jeżeli pijesz ją jedynie dla jej odchudzających właściwości to zaleca się spożywanie jej na pół godziny przed posiłkiem.

Smak zielonej kawy jest specyficzny i może być dla niektórych nieprzyjemny – ziołowy i goryczkowy, można więc mieszać zieloną kawę z kawą tradycyjną w proporcjach 1:2.

Zieloną kawę możesz zakupić tak jak zwykłą kawę w formie mielonej i ziarnistej lub jako suplement diety w formie kapsułek.