Nietypowe zastosowania wody utlenionej.

Wodę utlenioną z całą pewnością znajdziemy w każdej domowej apteczce. Zdecydowana większość z nas używa jej jedynie jako środek do odkażania drobnych ran i skaleczeń. Ma ona jednak również inne, mniej znane zastosowania. Sprawdź nietypowe zastosowania wody utlenionej.

Nietypowe zastosowania wody utlenionej

Czyszczenie uszu

Jak czyścisz swoje uszy? Patyczkiem kosmetycznym? Wiesz, że sobie szkodzisz i możesz uszkodzić sobie słuch? Całkowicie bezpieczną metodą czyszczenia uszu jest użycie do tego wody utlenionej. Wystarczy jedynie wkropić po 2-3 krople wody utlenionej do każdego ucha i następnie po 2-3 minutach wytrzeć ucho wacikiem kosmetycznym.

Zapalenie gardła

W sytuacji kiedy boli cię gardło to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie płukanki z wody utlenionej. W tym celu przygotuj 1/4 szklanki letniej przegotowanej wody i dodaj do niej 2 łyżki stołowe wody utlenionej i następnie przepłucz tym płynem swoje gardło. Ból minie natychmiastowo.

Bolące ucho

Ból ucha nie należy do przyjemnych sytuacji. Na szczęście bardzo szybko upora się z nim woda utleniona. W tym celu połóż się na łóżku lub kanapie chorym uchem do góry i następnie wkropl 2-3 krople wody utlenionej do bolącego ucha. Pozostań w tej pozycji 5-10 minut. Po tym czasie ból ucha powinien minąć.

Trądzik

Woda utleniona pomoże ci w również sytuacji kiedy pojawił się u ciebie trądzik lub wysypka. Zmiany skórne przemyj wacikiem kosmetycznym zamoczonym w wodzie utlenionej. Działa ona antybakteryjnie, dezynfekująco, zabija zarazki i pomaga złagodzić stany zapalne skóry.

Nietypowe zastosowania wody utlenionej

Na grzybicę stóp oraz paznokci

Woda utleniona poradzi sobie również z grzybicą stóp oraz paznokci. W tym celu przygotuj 1/4 szklanki przegotowanej wody i dodaj do niej pól buteleczki wody utlenionej. Następnie za pomocą wacika kosmetycznego dokładnie przemyj miejsca gdzie pojawiła się grzybica. Zabieg powtarzaj aż wyleczysz grzybicę.

Do wybielenia zębów

To bardzo proste, przygotuj papkę z łyżeczki sody oczyszczonej i połowy łyżeczki wody utlenionej. Dokładnie wszystko ze sobą wymieszaj i następnie za pomocą szczoteczki do zębów wyszoruj dokładnie swoje zęby. Do wybielenia zębów potrzebujesz około 10 takich zabiegów.

Wybielacz do białych tkanin

Woda utleniona to doskonały wybielacz tkanin. Wystarczy, że do prania dodasz pół buteleczki wody utlenionej.

Do czyszczenia okien i luster

Płyn z wody utlenionej działa lepiej niż nie jeden płyn do szyb dostępny na sklepowych półkach. Do przygotowania płynu potrzebujesz pól litra przegotowanej wody i buteleczki wody utlenionej. Oba produkty połącz ze sobą i przelej do pojemnika z atomizerem. Następnie przygotowanym płynem spryskaj szybę lub lustro i dokładnie wytrzyj suchą i czystą szmatką.