Nietypowe zastosowania pasty do zębów- 11 ciekawych zastosowań

Czy wiesz, że dzięki paście do zębów pozbędziesz się opryszczki, doczyścisz dłonie ze smaru, wyczyścisz stopę żelazka, a nawet usuniesz rysy z wyświetlacza w telefonie? Poznaj nietypowe zastosowania pasty do zębów.

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Usuwa rysy z wyświetlacza w telefonie

Jeżeli na twoim telefonie pojawiły się niewielkie zarysowania to idealnym sposobem na ich usunięcie będzie właśnie użycie pasty do zębów. Wystarczy nanieść na czystą szmatkę niewielką ilość pasty do zębów i następnie delikatnie wypolerować ekran telefonu.

Wyczyszczenie reflektora samochodowego

Z biegiem lat reflektor w samochodzie robi się matowy co skutkuje pogorszeniem widoczności w czasie jazdy samochodem nocą. Co w takim przypadku robić? Możesz oddać go do wypolerowania w profesjonalnym zakładzie lub za pomocą pasty do zębów wypolerować go sama. Wystarczy, że naniesiesz trochę pasty do zębów na szmatkę i następnie delikatnie wypolerujesz każdy z reflektorów. Dzięki paście do zębów twój reflektor będzie wyglądał jak nowy.

Na opryszczkę

Jak szybko pozbyć się nieestetycznej opryszczki? Posmaruj opryszczkę odrobiną pasty do zębów i następnie po 20 minutach zmyj twarz ciepłą wodą. Dzięki paście do zębów opryszczką o wiele szybciej zniknie.

Czyszczenie łazienki

Pasta do zębów to fantastyczny produkt, który pomoże ci wyczyścić brudne fugi w łazience oraz także wypolerować armaturę łazienkową.

Czyszczenie srebra

Jeżeli twoja srebrna biżuteria straciły dawny blask, nałóż pastę na starą szczoteczkę do zębów i porządnie je wyszoruj. Po takim zabiegu twoja biżuteria będzie wyglądała jak nowa.

Czyszczenie żelazka

Wyczyszczenie zanieczyszczonej oraz przypalonej stopy żelazka to nie lada problem. Z pomocą przyjdzie ci właśnie pasta do zębów. Wystarczy, że niewielką ilość pasty do zębów naniesiesz na czystą szmatkę i dokładnie wypolerujesz stopę żelazka. Dzięki paście do zębów twoje żelazko będzie wyglądało jak nowe.

Zaparowane okulary

Twoje okulary nie będą zaparowane, jeżeli delikatnie wypolerujesz szkła pastą do zębów. Sama sprawdziłam ten sposób działa rewelacyjnie.

Na ukąszenie komara

Ukąszenie komara nie będzie już tak swędziało kiedy posmarujesz je odrobiną pasty do zębów.

Na ciężkie do wyczyszczenia plamy na ubraniach

Plama po winie, sosie pomidorowym, ketchupie, atramencie, a także krwi nie będzie już taka straszna jeżeli przed włożeniem ubrania do pralki użyjesz pasty do zębów. Nałóż niewielką ilość pasty do zębów na plamę i następnie delikatnie ją wyszoruj za pomocą szczoteczki do zębów. Potem włóż ubranie do pralki i wypierz.

Czyszczenie białych trampek

Każdy posiadacz białych trampek doskonale wie jak ciężko jest je wyczyścić. Dzięki paście i starej szczoteczce do zębów będzie to banalnie proste.

Wyczyszczenie dłoni

Nie możesz doczyścić swoich dłoni ze smaru czy innej substancji? Nic trudnego nanieś trochę pasty do zębów na swoje dłonie i zacznij trzeć jedną o drugą. Na koniec zmyj pastę ciepłą wodą.