Nietypowe zastosowania lakieru do włosów o jakich nie miałaś pojęcia

Lakier do włosów to najpopularniejszy produkt służący do stylizacji włosów. Okazuje się, że ten dobrze wszystkim znany produkt posiada wiele innych zastosowań jakie na pewno nie raz przydadzą ci się w codziennym życiu. Poznaj nietypowe zastosowania lakieru do włosów.

zastosowania lakieru do włosów 3

Nietypowe zastosowania lakieru do włosów

Naprawa zamka błyskawicznego

Twój zamek w kurtce się zacina albo rozchodzi? Wystarczy, że spryskasz go lakierem do włosów, a twój zamek w kurtce będzie chodził jak nowy.

Oczko w rajstopie

Może nie jest to sposób na całkowitą ich naprawę, ale na pewno zapobiegnie powiększaniu się oczka w rastopach. Kiedy zauważysz oczko w rajstopach to jak najszybciej spryskaj je lakierem do włosów, dzięki niemu oczko nie będzie się powiększać.

Błyszczące buty

Po wyczyszczeniu i następnie wypastowaniu butów spryskaj je lakierem do włosów. Lakier utwardzi pastę do butów i twoje obuwie dłużej będzie błyszczące.

Sposób na muchy i komary

Jak szybko pozbyć się denerwujących owadów? Z jak najbliższej odległości spryskaj je lakierem do włosów. Nie ma komara czy muchy jaka by to przeżyła.

Oczyszczenie kanapy lub ubrań z sierści zwierząt

Masz w domu psa lub kota? To doskonale zdajesz sobie sprawę jak ciężko jest wyczyścić ubrania lub kanapę z psiej lub kociej sierści. Dzięki lakierowi do włosów będzie to o wiele łatwiejsze. Wystarczy, że czystą szmatkę lub ręcznik papierowy spryskasz lakierem do włosów i przetrzesz miejsce gdzie zauważyłaś sierść.

Świeży wygląd ciętych kwiatów

Chcesz, wydłużyć życie swoich ciętych kwiatów? Wystarczy, że spryskasz je lakierem do włosów. Twoje kwiaty dłużej będą stały w wazonie, także będą miały ładniejszy i świeższy wygląd.

Zapobiega brudzeniu zasłon i firan- Nietypowe zastosowania lakieru do włosów

Nie lubisz prać firan i zasłon? Dzięki lakierowi do włosów nie będziesz musiała! Spryskaj swoje firany i zasłony lakierem do włosów, a kurz i brud z całą pewnością nie będzie na nich osiadał.

Ułatwi nawleczenie nici na igłę

Każdy kto miał w swoich dłoniach igłę doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak trudno jest ją nawlec nić na igłę. Dzięki użyciu lakieru do włosów to zadanie będzie o wiele łatwiejsze. Wystarczy końcówkę nici spryskać lakierem i następnie przez kilka sekund ścisnąć palcami. Lakier utwardzi końcówkę nici przez co jej nawleczenie stanie się banalnie proste.

Utrwali makijaż

Chcesz, żeby twój makijaż wyglądał idealnie przez cały dzień? Nic trudnego, z dalekiej odległości spryskaj swoją twarz lakierem do włosów. Sprawi on, że żadne warunki atmosferyczne oraz także czas nie będzie negatywne wpływać na twój makijaż.