Wypróbuj wodę utlenioną do mycia okien – nie będzie ani jednej smugi!

   Za oknami jest coraz cieplej, kwiaty kwitną, ptaki śpiewają, rozpoczyna się okres domowych porządków i mycia okien. Niektóre osoby myją okna tylko dwa razy do roku, inne co miesiąc a inne nawet w każdą sobotę. Jak ułatwić sobie tą pracę, jak umyć okna za pierwszym razem bez smug, bez przecierania, poprawiania? Wypróbuj trik z wodą utlenioną, na który przepis znajdziesz poniżej!


Mycie okien można podzielić na trzy części: mycie, wycieranie, nabłyszczanie. Środki do mycia okien, które można znaleźć w sklepach często zostawiają nieestetyczne smugi, dlatego warto spróbować domowych sposobów na mycie okien.
Kiedy nie myć okien?


W deszczowe dni efekt czystych okien utrzyma się tylko kilka godzin a nawet i krócej. Lepiej odłożyć mycie na inny dzień.

W zbyt słoneczne i gorące dni okna będą ekstremalnie szybko schły, co spowoduje, że użyte produkty się wysuszą i nie zdążymy umyć okien a na szybach pozostaną nieestetyczne smugi. 
Co zrobić przed umyciem szyb okiennych?
Rozpocznij od dokładnego umycia ram okiennych z brudu, następnie umyj dokładnie szyby okienne z brudu, plam, kurzu, dzięki temu łatwiej będzie uzyskać potem czyste szyby bez smug.
Domowe sposoby na umycie okien bez smug
1. Ocet winny – zmieszaj 700 ml octu z 2 litrami letniej wody, następnie gąbką wyczyść umyte wcześniej szyby, przetrzyj szmatką.
2. Sok z cytryny – wyciśnij sok z całej cytryny z litrem ciepłej wody, umyj szmatką szyby a następnie wytrzyj papierem do sucha.
3. Woda z dodatkiem amoniaku – umyj okna wodą zmieszaną z amoniakiem, spłucz czystą wodą i wytrzyj suchą szmatką. 
Mycie okien z dodatkiem wody utlenionej
Podane wyżej sposoby są bardzo dobre na umycie okien bez smug, jednak najlepszym i najefektywniejszym sposobem jet użycie wody utlenionej. Jest to prosty i tani środek do mycia okien.
Zmieszaj 50 ml wody utlenionej, 2 krople ulubionego olejku zapachowego oraz 450 ml wody. Przelej mieszankę do pojemnika z atomizerem, wstrząśnij i spryskaj oczyszczone wcześniej okno. Nie musisz później wycierać okien do sucha, pucować, poprawiać, okna po użyciu tej mieszkanki będą idealnie czyste! Koniecznie wypróbuj!