Wyjeżdżasz na kilka dni? Moneta w zamrażalniku może cie uratować!

W okresie letnim, ale również i w innych okresach roku wybieramy się na weekend, bądź na kilka dni na wczasy, do rodziny, bądź np. delegację z pracy. Zdarza się, że nikt w domu nie przebywa przez kilka, może i kilkanaście dni z rzędu. Wyjazdy wakacyjne są przyjemnością, te pracownicze już niekoniecznie. Przed wyjazdem staramy się dopilnować wielu rzeczy, lecz czasem zapominamy o najważniejszych. W jaki sposób może nam w tym pomóc niewielka moneta w zamrażalniku?

Jak zabezpieczyć zamrażalkę na wyjazd?

Przed wyjazdem zazwyczaj mamy bardzo długą listę zakupów oraz rzeczy do zrobienia. Chcemy, aby przed wyjazdem dom był wysprzątany, torby spakowane. Dodatkowo staramy się, by w lodówce nie pozostało żadne jedzenie, bo nawet po kilkudniowym pozostawieniu w lodówce większość się popsuje. Szczególnie jest to istotne, jeśli na zewnątrz jest wysoka temperatura.

W ferworze zajęć zapominamy, że powinniśmy zabezpieczyć również zamrażalkę. Zostawiamy w niej rzeczy na kilka dni, tygodni a czasem nawet i miesięcy. Zostawiamy w niej posiłki przygotowane wcześniej, które można szybko odgrzać po powrocie z pracy, owoce zebrane w letnie dni czy warzywa. W sezonie letnim nasze zamrażalki są zapakowane po brzegi przepysznymi lodami i sorbetami 😉

Pewnie zastanawiacie się po co mamy przejmować się zamrażalnikiem? Przecież produkty znajdujące się w nim nie rozmrożą się w trakcie wyjazdu. Jednak zapominamy, że w trakcie nieobecności mogą nastąpić przerwy w dostawie prądu. Jeśli będzie to trwało kilka godzin może to spowodować rozmrożenie znajdujących się tam produktów co jest bardzo szkodliwe dla organizmu! Może to spowodować zatrucie organizmu, bądź inne choroby. Mięso i inne przetwory raz rozmrożone nie mogą być ponownie zamrażane!

Moneta w zamrażalniku – zastosowanie

Do niewielkiego pojemnika wlej wodę i włóż do zamrażalnika. Jak woda ulegnie zamrożeniu to połóż na nią monetę. Po powrocie z wyjazdu otwórz zamrażalnik i sprawdź, gdzie aktualnie znajduje się moneta.Jeśli jest na dnie pojemnika, bądź w połowie to bardzo źle. Oznacza to, że nie było prądu i zamrażalka się rozmroziła a wraz z nią inne produkty spożywcze. Pamiętaj, by nigdy nie jeść już raz rozmrożonych produktów. W trakcie procesu rozmrażania szybciej namnażają się bakterie i produkty bardzo szybko nie nadają się do spożycia. Nikt nie chce wrócić z urlopu i od razu się rozchorować, dlatego stosuj trik z monetą za każdym razem jak wyjeżdżasz.