Woda z cynamonem- Najnowszy hit w odchudzaniu

Cynamon to doskonale nam wszystkim znana przyprawa korzenna. W ostatnim czasie wokół tej przyprawy zrobiło się bardzo głośno, a dokładniej o jej cudownych właściwościach odchudzających. W mediach społecznościowych najnowszym trendem stało się picie wody z cynamonem. Poznaj przepis na odchudzający napój z cynamonem oraz jak dowiedź się jak będzie działać na twój organizm. Woda z cynamonem- Najnowszy hit w odchudzaniu.

Woda z cynamonem- Dlaczego wartą ją pić!

Daje uczucie sytości( Szczególnie wartą ją pić przed każdym posiłkiem),

Hamuje apetyt,

Poprawia przemianę materii( Dzięki temu ciało szybciej trawi zjedzony pokarm),

Obniża poziom cukru we krwi,

Stymuluje spalanie tłuszczu,

Obniża poziom złego cholesterolu oraz ciśnienie krwi,

Jest bogatym źródłem wielu minerałów. Zawiera w sobie mangan, magnez, potas, wapń, żelazo. Przede wszystkim warto pić ją w pracy, by lepiej się skoncentrować, lub przed i po treningu,

Działa przeciwzapalnie,

Pozytywnie oddziałuje na system odpornościowy organizmu,

Działa oczyszczająco,

Likwiduje zaparcia,

Woda z cynamonem- Przepis na odchudzający napój

Składniki:

1 litr wody niegazowanej lub przefiltrowanej przez filtr do wody,

6 lasek cynamonu,

Przygotowanie:

Do dzbanka wlej 1 litr wody i następnie wrzuć do środka 6 lasek cynamonu. Odstaw dzbanek do lodówki na 24 godziny. Po 24 godzinach napój z cynamonem będzie przygotowany do picia. Możesz również przygotować większą ilość napoju, pamiętaj jedynie żeby trzymać się proporcji na 1 litr wody należy dać 6 lasek cynamonu. Do wody z cynamonem możesz również dodać owoce takie jak gruszka, jabłko, plasterek cytryny lub limonki, kawałek imbiru lub listki mięty.

Możesz również przygotować napój według drugiego przepisu:

Składniki:

1 litr wody ,

4 laski cynamonu,

Przygotowanie:

Do przygotowania wody z cynamonem będziesz potrzebowała garnka. Wlej do niego wodę i następnie wrzuć do środka laski cynamonu. Pamiętaj o proporcjach na 1 litr wody należy dodać 4 laski cynamonu. Wodę z laskami cynamonu należy zagotować. Następnie odstaw napój do ostygnięcia. Przed podaniem należy rozcieńczyć napój z ciepłą lub zimną wodą w proporcji 1:1.