Oczyść swoją wątrobę w 4 dni dzięki wodzie rodzynkowej

Wątroba to szczególnie ważny narząd w naszym organizmie, dlatego między innymi powinniśmy o nią zadbać. Niezdrowa dieta, nadużywanie leków czy nałogi mogą osłabić wątrobę i przyczynić się do jej nieprawidłowej pracy. Aby oczyścić wątrobę, poprawić jej pracę czy zregenerować w cale nie potrzebujesz drogich aptecznych specyfików, wystarczą jedynie dwa produkty, które z całą pewnością posiadasz w swojej kuchni.  Koniecznie poznaj prosty przepis na wodę z rodzynek. Oczyść swoją wątrobę w 4 dni dzięki wodzie rodzynkowej.

Woda rodzynkowa- właściwości

Rodzynki stanowią nieodłączny element wielu ciast, deserów, sałatek, a nawet niektórych dań głównych. Oprócz swoich wspaniałych walorów smakowych posiadają również wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim rodzynki są bogatym źródłem przeciwutleniaczy, witamin, minerałów. Ponadto Lekarze bardzo często zalecają ich spożywanie na czczo z samego rana, wspomagając w ten sposób pracę serca, redukując cholesterol i unikając zaparć. Dodatkowo ich regularne spożywanie bardzo pozytywnie wpływa na pracę zarówno wątroby jak i również nerek dzięki czemu sprzyja usuwania szkodliwych substancji z organizmu. Ale to nie wszystko. Rodzynki będą odpowiednie dla osób chorych na tarczycę. Jako jedne z niewielu bakalii zawierają jod. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowej pracy gruczołu tarczycy. Niestety rodzinki również posiadają swoje wady,  są niezwykle kaloryczne, ponieważ porcja 100 g zawiera aż 299 kcal. 

Woda rodzynkowa- przepis

Składniki:

  • 2 szklanki wody (400 ml).
  • 150 g rodzynek.

Przygotowanie:

  • Zacznij od umycia 150 g rodzynek.
  • Podgrzej dwie szklanki wody( 400ml). Kiedy woda zacznie wrzeć, dodaj umyte wcześniej rodzynki i następnie gotuj całość na wolnym ogniu jeszcze przez około 20 minut.
  • Odstaw miksturę ciepłe i ciemne miejsce na 12 godzin,
  • Następnego ranka wystarczy, że odcedzisz wodę i specyfik będzie gotowy do spożycia. Pamiętaj tylko, że ta woda powinna być spożywana zawsze na czczo, zaraz po przebudzeniu. Po 30 – 35 minut i możesz  zjeść śniadanie.
  • Terapia oczyszczająca wątrobę powinna trwać 4-5 dni i należy stosować ją jedynie raz w miesiącu.
  • Do napoju można dodać również świeżo wyciśnięty sok z cytryny, który wzbogaci napój o witaminę C.