Właściwości zdrowotne i kosmetyczne zielonego ogórka

Ogórek jest jednym z najczęściej uprawianym warzywem w Polsce. Głównie wykorzystujemy go w kuchni kładąc go na kanapce, kisząc, albo robiąc z niego mizerie, ale czy wiedziałaś, że to popularne warzywo można użyć w celach kosmetycznych albo w diecie jako produkt wspomagający odchudzanie? Sprawdź właściwości zielonego ogórka i wykorzystaj je w codziennym życiu.

Ogórek w 96% składa się z wody. Dodając do tego fakt, że w 100 gramach tego warzywa jest tylko 13 kcal stawia go jako idealny składnik twojej diety. Wielu dietetyków właśnie na koktajlu ogórku opiera jadłospisy swoich pacjentów.

Właściwości zielonego ogórka

Nawadnianie

Oprócz korzyści płynących z niskiej kaloryczności sok z ogórka wspaniale nawodni twój organizm. Jeżeli masz problem z wypiciem zalecanej dawki wody dziennie powinnaś spróbować soku z ogórka. Nawodni tak samo jak czysta woda, ale oprócz tego dostarczy twojemu organizmowi dużej ilości soli mineralnych.

Poprawa trawienia

Ogórki zawierają w sobie olbrzymie dawki wody i błonnika. Często jedząc, albo pijąc jego sok możesz pozbyć się męczącej zgagi czy refluksu twojego żołądka.

Właściwości antynowotworowe

Według najnowszych badań ogórki mają duże stężenie lignanu i kukurbitacyny, które są to związkami powstrzymującymi rozwój komórek nowotworowych.

Walka z nadciśnieniem

Sok z ogórka to źródło błonnika, magnesu, potasu. Są to związki jakie obniżają ciśnienie naszej krwi. Wspomaga nasze oczy, skórę i kości.

Częste picie soku z tego warzywa dostarczy naszemu organizmowi duże ilości witaminy C, A,E i witaminy z grupy B są to witaminy, które dobrze wpływają na nasz wzrok, ujędrniają skórę , ale również wspomagają nasze włosy i układ kostny.

Dla urody

Właściwości zielonego ogórka dla urody to między innymi właściwości ujędrniające. Poprzez posiadanie w swoim składzie dużej ilości wody i soli mineralnych picie soku z ogórka będzie dobrze wpływać na jędrność twojej skóry. Częste picie tego soku usunie problemy z workami pod oczami czy z opadającymi powiekami.

Właściwości zielonego ogórka – Sok z ogórka – wykonanie

Oczywiście sok z ogórka dostępny jest praktycznie w każdym sklepie. Jednak przez zawartości konserwantów i sztucznych barwników polecam taki sok wykonać samemu w domu. W takim wypadku na pewno będziesz wiedziała jakie składniki zostały zużyte przy produkcji napoju.

Sok z ogórka możesz przygotować w kilka minut, niezbędny będzie blender.

Dobranie dodatków jest dobrowolne co kto lubi, ja akurat polecam sok z ogórka z dodatkiem miodu. Wystarczy obrać dwa ogórki szklarniowe, pokroić je na mniejsze kawałki i zblendować. Na koniec dodajemy łyżeczkę miodu do smaku i otrzymujemy pożywny napój, który nie dość, że zaspokoi nasze pragnienie, to oprócz tego będzie pożywnym drugim śniadaniem. Sok można także  urozmaicić o szpinak lub rukolę. W tym przypadku nasz napój może już pełnić nawet rolę pierwszego śniadania albo lunchu.