Zdrowotne właściwości naparu z liści laurowych

Napar z liści laurowych jest świetnym naturalnym lekiem na bardzo wiele dolegliwości. W Starożytnym Rzymie był niezwykle popularny, dzisiaj natomiast niestety zapomnieliśmy o jego zdrowotnych właściwościach. Sprawdź co wyleczysz za pomocą naparu z liści laurowych. Zdrowotne właściwości naparu z liści laurowych.

Zdrowotne właściwości naparu z liści laurowych

Napar z liści laurowych na stawy

W sytuacji kiedy cierpisz na ból stawów należy wykonać okład z naparu z liści laurowych. Substancje zawarte w liściach laurowych działają rozgrzewająco oraz przeciwzapalnie na stawy.

Napar z liści laurowych wspomaga trawienie

Picie naparu z liści laurowych zwiększa ilość wydzielanego kwasu żołądkowego. W przypadku zjedzenia tłustej potrawy zaleca się wypicie szklanki naparu z liści laurowych.

Napar z liści laurowych przeciwdziała łupieżowi

Liście laurowe posiadają właściwości antyoksydacyjne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Dzięki temu zwalczają łupież i poprawiają ukrwienie skóry głowy. W tym przypadku zalecane są płukanki z ostudzonego naparu.

Napar z liści laurowych dla diabetyków

Obniża poziom cukry we krwi, szczególnie polecany jest osobom zmagającym się z cukrzycą.

Napar z liści laurowych na odchudzanie

Liście laurowe wykazują działanie oczyszczające organizm z toksyn co wspomaga odchudzanie.

Napar z liści laurowych na opuchnięte kończyny

Picie naparu z liści laurowych ma również właściwości moczopędne, co przyczynia się do usunięcia nadmiaru wody z organizmu.

Napar z liści laurowych na kaszel i katar

Wawrzyn ma działanie bakteriobójcze, przeciwwirusowe, wykrztuśne, antyseptyczne i przeciwzapalne. W przypadku kaszlu zaleca się picie naparu, natomiast w sytuacji kataru zaleca się wdychanie nosem pary z gorącego naparu.

Napar z liści laurowych- Przepis

Przygotowanie naparu z liści laurowych jest bardzo proste. Wystarczy, że 8-10 sztuk liści laurowych zalejesz wrzątkiem i następnie przykryjesz spodkiem na 2 godziny. Po 2 godzinach jak napar dobrze się zaparzy będzie gotowy do picia.

Kuracja naparem z liści laurowych nie powinna trwać zbyt długo. Powinno się 3 dni pić po jednej szklance naparu, a następnie zrobić przerwę na 7 dni.