Włóż ząbek czosnku pod poduszkę i idź spać.  Nie uwierzysz, co się stanie

Czosnek jest doskonałym dodatkiem do wielu dań, uważany jest również za najsilniejszy naturalny antybiotyk i bardzo skuteczny lek na objawy zarówno grypy jak i przeziębienia. Jednak to nie wszystkie właściwości tego popularnego warzywa. Choć wyda wam się to niewiarygodne, ale włożenie ząbku czosnku pod poduszkę to popularny sposób na walkę z dokuczliwą dolegliwością, na którą cierpi 25% populacji na świecie. Zobaczcie sami co się stanie, gdy włożycie ząbek czosnek pod poduszkę. Włóż ząbek czosnku pod poduszkę i idź spać.  Nie uwierzysz, co się stanie.

Co warto wiedzieć o czosnku- właściwości czosnku

Czosnek pochodzi z Azji Środkowej, a pierwsze zmianki o nim pochodzą ze starożytnych Chin. Z Chin rozprzestrzenił się na Bliski Wschód i następnie do Europy. Obecnie uprawiany jest w wielu krajach jako roślina przyprawowa i lecznicza. Czosnek bogaty jest w wiele substancji odżywczych i witaminŚwieże, obrane już ząbki czosnku zawierają do 31 mg witaminy C w 100 g produktu. Czosnek dostarcza również nieco witamin z grup B (zwłaszcza witaminy B1). Wśród składników mineralnych duża jest zawartość potasu, żelaza, magnezu i fosforu. Czosnek zawiera również sporo allicyny oraz przeciwutleniaczy – niszczące wolne rodniki. Są to cząsteczki naturalnie występujące w organizmie człowiek, których nadmiar zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór oraz przyspiesza proces starzenia.

Co się stanie gdy włożysz czosnek pod poduszkę?- właściwości czosnku

Dla większości z was wyda się to niewiarygodne, ale położenie pod poduszką kilku ząbków czosnku może się okazać skutecznym naturalnym lekarstwem na bezsenność, która według przypuszczeń dotyka 1/4 populacji na świecie. Okazuje się metoda ta znana jest od wieków i praktykowały ją już nasze babcie i prababcie. Według ludowych wierzeń oczyszczało to sypialnię ze złej energii i chroniło śpiącego przed koszmarami. Okazuje się, że nasze babcie miały trochę racji, a wszystko to przez allicynę., której w jednym ząbku może znajdować się aż 7–15 miligramów.

Wąchanie allicyny ma działanie uspokajające i poprawiające oddychanie przez udrożnienie kanałów nosowych. Wszystko to ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu. Żeby jednak czosnek zadziałał przed włożeniem pod poduszkę ząbek powinien być zgnieciony. W przeciwnym razie allicyna się nie uwolni i sposób nie zadziała. Pamiętaj również żeby używać wyłącznie świeżych ząbków, czym starszy czosnek tym jego właściwości są słabsze. Stary czosnek można rozpoznać po kolorze( jego ząbki z czasem szarzeją) oraz po tym, że robi się wyschnięty.