Triki odchudzające – twój mózg pomoże zrzucić ci kilka kilogramów!

Pragniesz stracić na wadze, ale nie możesz. Byłaś już u wszystkich dietetyków jacy są w twoim mieście, regularnie ćwiczysz i nic ani kilograma mniej. Może źle się do tego zabierasz. Poznaj tych kilka trików, a już nigdy nie będziesz musiała stosować tych strasznych diet czy wylewać siódmych potów na siłowni. Czy wiesz, że triki odchudzające pozwolą na schudnięcie kilku kilo stosują się tylko do tych niewielu zasad. Gdyby każdy znał te wszystkie triki odchudzające, to problem nadwagi by zginął!

Triki odchudzające – jak schudnąć kilka kilogramów!

Jesteś głodna, nigdy nie idź do sklepu

Jest to udowodnione naukowo. Gdy jesteśmy głodni kupujemy więcej jedzenia, często też większa uwagę skupiamy na produktach bardziej kalorycznych takich jak słodycze czy dania przepięknie wyglądające dania gotowe do podgrzania.

Nie śpiesz się podczas jedzenia

Gdy chcesz stracić na wadzę jedź powoli, małymi kęsami. Jedząc powoli jesteś w stanie skonsumować mniej kalorii, ponieważ wszystkiemu winien jest nasz mózg, który dostaje sygnał o sytości dopiero po kilku minutach.

Triki odchudzające – Nie stresuj się

To może wydać się trochę śmieszne, ale stresując się tyjesz. Wszystko przez proces trawienny i nasz metabolizm. Stres bardzo obniża metabolizm.

Używaj mniejszych talerzy

Trik odchudzający używany przez większość restauracji, w ten sposób oszukiwany jest nasz mózg, jeżeli talerz jest wypchany po brzegi wydaje nam się, że zjedliśmy więcej.

Używaj niebieskiego talerza

Według badań naukowych niebieski kolor zmniejsza apetyt. Jedząc na niebieskim talerzu twój mózg szybciej cię powiadomi o tym, że jesteś już syta. Ten trik odchudzający możesz zastosować również na gościach. Niebieskie talerze spowodują, że szybciej będą najedzeni i mniej zjedzą :-))

Triki odchudzające – Obwiąż talię wstążką

Metoda używana przed wojną. Jeżeli w trakcie spożywania posiłku zaczniesz czuć opinająca się wstążkę w pasie twój mózg wyśle ci sygnał, że jesteś już syta.

Podczas posiłku skupiaj się tylko nad nim

Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, że podczas oglądania telewizji zjedli na przykład całą miskę chipsów czy orzeszków. Zwracając całą swoją  uwagę na posiłku  jaki jemy jesteśmy szybciej najedzeni niż w przypadku kiedy koncertujemy się nad czymś innym.

Alkohol tylko w wąskich wysokich kieliszkach

Alkohole są bardzo kaloryczne na przykład jeden kieliszek wódki ma aż 110 kalorii, a jedno piwo co najmniej 380 kalorii. Pijąc alkohol w wąskich, wysokich kieliszkach optycznie oszukujesz swój mózg, zasada jest prosta czym wyższe naczynie to naszemu mózgowi wydaje się, że wypiliśmy więcej.

Zadbaj o pozytywne nastawienie

Taka już jest ludzka natura kiedy jesteśmy smutni i przygnębieni jemy więcej, ludzie radośni i pozytywnie nastawieni do życia szybciej doznają uczucia sytości

Słodycze przechowuj zawsze w górnych szafkach.

Jeżeli słodycze nie będą na wyciągnięcie ręki to rzadziej będziesz po nie sięgać. Połóż je w miejscu nie widocznym najlepiej w górnych szafkach w kuchni to twój mózg nie będzie ci wysyłał sygnału o ochocie na ten produkt.

Herbata odchudzająca – pij ją codziennie i schudnij 5 kg!