Tłuszcz na plecach i pod pachami?- Sprawdź jak się go pozbyć

U każdego z nas tkanka tłuszczowa może osadzać się w innych miejscach. Tłuszcz najczęściej gromadzi się w rejonie brzucha, pośladków i ud, a także rąk oraz również pleców. Tłuszcz na plecach osadza się w wyniku siedzącego trybu życia, braku ruchu oraz niewłaściwej, niezdrowej diety. Wałeczki tworzą się również pod pachami, co jest bardzo niekomfortowe szczególnie dla kobiet. Fałdki tłuszczu wychodzą spod biustonosza co szczególnie nieestetycznie wygląda w przypadku noszenia bardziej odkrytych bluzek. Dzięki naszym skutecznym sposobom rozprawisz się z nim na dobre. Tłuszcz na plecach i pod pachami?- Sprawdź jak się go pozbyć.

Musisz przede wszystkim wiedzieć, że tak zwane fałdki na plecach oraz wałeczki są bardzo niezwykle trudne do zlikwidowania. Z całą pewnością nie zobaczysz żadnych rezultatów jeżeli się do tego nie przyłożysz i nie dasz z siebie 100%. Musisz pamiętać, że podstawą do uzyskania efektów jest redukcja kalorii oraz odpowiednio zbilansowana dieta. Jeżeli dodasz do tego kilka skutecznych ćwiczeń to z całą pewnością uzyskasz zamierzony efekt.

Tłuszcz na plecach i pod pachami- jak się go pozbyć?

Pompki

Pompki to ćwiczenie, które z całą pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać. Podczas tego ćwiczenia bardzo mocno aktywowana jest klatka piersiowa i świetnie spalany jest tłuszcz, ponieważ w trakcie robienia pompek  do pracy angażowane jest całe ciało. Podczas robienia pompek warto się do tego przyłożyć i robić bardzo dokładnie.

Plank( deska)

Te ćwiczenie stało się w ostatnich kilku latach jednym z najpopularniejszych domowych ćwiczeń. Nie ma się co dziwić. Dzięki tak zwanej desce wzmacniasz mięśnie pleców, pośladków, brzucha czy ud. Jak powinno się ją wykonywać?

  • Umieść wyprostowane ręce bezpośrednio pod ramionami (na ich szerokość), tak jak robisz pompkę.
  • Wbij palce stóp w podłogę i ściśnij pośladki, aby ustabilizować swoje ciało. Twoje nogi też powinny pracować. Uważaj, aby nie zablokować ani nie zginać kolan.
  • Zneutralizuj położenie szyi i kręgosłupa, patrząc na miejsce na podłodze za twoimi rękami. Twoja głowa powinna znajdować się na jednej linii z plecami.
  • Utrzymaj pozycję przez kilka sekund. Gdy poczujesz się bardziej komfortowo podczas ruchu, trzymaj deskę tak długo, jak to możliwe, ale nie narażając się na nadwyrężenie mięśni ani mocne przyspieszenie oddechu.

Wiosła

Ułóż prawe kolano na końcu ławki do ćwiczeń lub kanapy i przytrzymaj się prawą ręką. Lewa noga jest stabilnie ułożona na ziemi. Patrz przed siebie. Weź hantle lub butelkę z wodą do lewej ręki i podciągnij ramię zginając je i unosząc, aż ramię utworzy kąt prosty. Żeby ćwiczenie było wykonane poprawnie łokcie i plecy muszą być w jednym poziomie.

Tłuszcza na plecach i pod pachami- jak się go pozbyć?

Podciąganie na drążku

Podciąganie na drążku można wykonywać na dwa sposoby, z nachwytem lub podchwytem. Od chwytu zależy aktywacja mięśni pomocniczych takich jak biceps (podchwyt), czy triceps (nachwyt). Jeżeli chodzi o likwidację tłuszczu gromadzącego na na plecach czy pod pachami to każdy z tych sposobów będzie odpowiedni. Podciąganie na drążku wzmocnienia mięśni pleców, wyszczupli twoją sylwetkę czy również wzmocni i wyszczupli mięśnie ramion.

Rozpiętki

Połóż się na ławeczce treningowej, łóżku czy na podłodze z ciężarem umiejscowionym nad klatką piersiową. Ręce trzymaj lekko ugięte tak, aby hantle nie stykały się ze sobą. Odwiedź obydwie ręce do boków do maksymalnego rozciągnięcia klatki. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. W tym ćwiczeniu nie musisz dobierać dużego ciężaru, aby pozbyć się tłuszczu z okolic pach i pleców. Możesz wykonywać rozpiętki nawet z niewielkim obciążeniem.