Jak schudnąć z bioder? Najskuteczniejsze ćwiczenia wyszczuplające biodra

Chcesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów ze swoich bioder? Szerokie biodra to atrybut kobiecej sylwetki, to jednak zbyt krągłe, nieproporcjonalne do reszty ciała, nie wyglądają już zbyt dobrze i mogą być powodem kompleksów. Jednak nic straconego, poznaj kilka ćwiczeń dzięki którym wymodelujesz swoją sylwetkę i uzyskasz ładne wcięcie w talii. Jak schudnąć z bioder? Najskuteczniejsze ćwiczenia wyszczuplające biodra.

Przyczyny szerokich bioder

Powodów tego jest bardzo dużo. Szerokie biodra wynikają w dużej mierze z budowy kobiecego ciała, którego podstawą jest szeroka miednica. Innym naturalnym powodem jest ciąża, ponieważ w jej trakcie, a przede wszystkim po porodzie zmienia się  zmienia się kształt miednicy, która najczęściej rotuje się, powodując skoliozę. Nadmierne gromadzenie się tłuszczu w tych okolicach może również świadczyć o zaburzeniach równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem estrogenów, może być również wynikiem niewłaściwej diety czy braku aktywności fizycznej.

Szerokie biodra- ćwiczenia

Trening cardio

Aby obwód twoich bioder się zmniejszył możesz wykonywać ćwiczenia cardio. Zalicza się do nich m.in. marsze, marszobiegi, jogging, nordic walking, aerobik, stepper, pływanie, jazdę na rowerze, trening na przyrządach kardio. Trening cardio należy wykonywać regularnie, najlepiej 3 razy w tygodniu (jeden dzień przerwy potrzebny jest dla regeneracji mięśni i odpoczynku) i powinien trwać co najmniej 30 minut.

Ćwiczenia modelujące

W przypadku bioder najlepszym rozwiązaniem będą przysiady, brzuszki skośne, krążenia bioder, wypady nóg do przodu.

 Ćwiczenia wielostawowe

Najlepsze efekty przyniosą ci pompki, pajacyki, deski (planki) i tak zwane ćwiczenia burpess.

 Hula-hoop

To tani, niezwykle skuteczny przyrząd dzięki, któremu odchudzisz swoje biodra.

Pole dance (taniec na rurze)

W ostatnich latach stał się bardzo popularnym sposobem ćwiczeń. Angażuje on wszystkie partie ciała, zwłaszcza ramiona, brzuch, pośladki, biodra i uda. Dzięki pole dance nie tylko spalisz tkankę tłuszczową z newralgicznych obszarów ciała, ale również pięknie wyrzeźbisz swoją sylwetkę.

Tańce latynoamerykańskie

Domowe ćwiczenia czy zajęcia na siłownio czy fitness cię nudzą? To może taniec? Dzięki tańcom latynoamerykańskim z całą pewnością pozbędziesz się zbędnych centymetrów ze swoich bioder.

Trening to nie wszystko, koniecznie zmień swoją dietę!

W przypadku wyszczuplenia bioder, niestety ćwiczenia nie wystarczą. Aby przyspieszyć utratę tkanki tłuszczowe z tych okolic, warto zadbać również o odpowiednio skomponowaną dietę. Podczas odchudzania powinno się zadbać o właściwe przyrządzanie posiłków , zalecana jest przede wszystkim całkowita rezygnacja ze smażenia swoich posiłków. Natomiast zalecane jest gotowanie, pieczenie oraz duszenie. Zaleca się spożywanie lekkostrawnych posiłków, których podstawą będą warzywa. Nie wolno zapominać także o odpowiednim nawodnieniu organizmu i spożywaniu 4–5 posiłków w ciągu dnia, najlepiej w regularnych odstępach czasu. Warto również słodycze i słodkie przekąski zastąpić zdrowymi i pełnymi witamin owocami lub orzechami.