Jak pokonać stres w 5 minut? Wyeliminuj go dzięki tej japońskiej metodzie

Chyba nie ma osoby na świecie, która nie doświadczyła stresu. Stres to nic innego jak reakcja organizmu na różnego rodzaju doświadczenia i zdarzenia, niestety najczęściej o charakterze nieprzyjemnym. Jak sobie z nim radzić? Chociaż na stres nie wymyślił jeszcze nikt skutecznego lekarstwa to warto wypróbować japońską metodę o nazwie „Jin Shin Jyutsu”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „sztukę bycia szczęśliwym”. Dzięki tej prostej metodzie przywrócisz  zdrowy przepływ energii w ciele. Dowiedź się na czym polega. Jak pokonać stres w 5 minut? Wyeliminuj go dzięki tej japońskiej metodzie.

Dlaczego stres jest taki groźny?

Ciągła pogoń za pieniądzem, problemy rodzinne czy zbyt duża ilość obowiązków w pracy to główne przyczyny stresu. Problem stresu w obecnych czasach stał się tak powszechny, że jest stałym elementem życia większości z nas, co oprócz negatywnego wpływu na psychikę ma również bardzo negatywne skutki zdrowotne. Otóż według Brytyjskich naukowców życie w ciężkim stresie nawet trzykrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na najczęstsze w ostatnich latach choroby, takie jak zapalenia stawów, cukrzycę, nowotwory czy choroby układu krążenia.

Na czym polega „Jin Shin Jyutsu”?

Aby dobrze zrozumieć na czym polega Japońska metoda redukowania stresu należy rozpocząć od tego, że według Japończyków każdy palec ludzkiej dłoni odpowiada za inną emocję. I tak:

  • Kciuk: zmartwienia, nerwy, stres;
  • Palec wskazujący: strach i lęki;
  • Środkowy palec: złość, podenerwowanie i wściekłość;
  • Palec serdeczny: depresja, smutek i niezdecydowanie;
  • Najmniejszy palec: pesymizm, brak energii, niepokój;

Według twórców tej metody żeby zniwelować poziom stresu, uspokoić nerwy czy pozbyć się leku trzeba przytrzymać każdy z palców dłonią drugiej ręki i uciskać.

Jak przyciskać palce?

Japońska technika radzenia sobie ze stresem jest banalnie prosta. Możesz wykonywać ją w każdym momencie dnia. Wystarczy uciskać odpowiedni palec lub obszar dłoni kciukiem przeciwnej ręki przez około 3-5 minut – ruchem pulsującym lub stałym. W kraju kwitnącej wiśni ta metoda jest tak popularna, że bardzo często stosowana jest przez Japończyków w pracy.