Genialny środek na żylaki i pajączki z oliwy z oliwek i czosnku

Żylaki czy pajączki są ewidentną oznaką problemów z krążeniem. Problem ten dotyczy coraz większej liczby osób i przez wielu jest niestety bagatelizowany. Co może mieć w przyszłości bardzo negatywne skutki zdrowotne . Przyczyn tych dolegliwości jest bardzo wiele, jednak głównymi czynnikami, które sprzyja ich powstawaniu, są predyspozycje genetyczne, płeć, siedzący tryb życia, nadwaga czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Leczenie żylaków jak i również pajączków warto rozpocząć jak najszybciej, najlepiej od razu po ich zauważeniu. Podczas leczenia żylaków warto sięgnąć naturalne sposoby takie jak odpowiednia dieta, aktywność fizyczna czy własnoręcznie przygotowane maści i balsamy. Jednym z takich sposobów jest stosowanie balsamu z oliwy z oliwek i czosnku. Dowiedź się jak przygotować domowy specyfik na żylaki i pajączki. Genialny środek na żylaki i pajączki z oliwy z oliwek i czosnku.

Czym są żylaki?

Żylaki to trwałe wydłużenie i poszerzenie żyły, które sprawia, że uzyskuje ona kręty przebieg. Kojarzone są głównie z żylakami na nogach, jednak mogą pojawić się na każdej części ciała i dotyczyć każdej żyły. Zaczynają się od niepozornie od pojawienia się pajączków, stopniowo przeradzając się w niebieskie linie, zgrubienia, początkowo miękkie i zanikające, kiedy uniesie się np. nogę do góry. Z biegiem czasu oraz rozwoju schorzenia żylaki stają się znacznie twardsze i nie chowają się. Lecz powodują kręte zgrubienia na powierzchni ciała, zwłaszcza kończyn dolnych. Żylaki nie są jedynie problemem estetycznym, ich bagatelizowanie może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Do powikłań żylaków zalicza się trudno gojące się owrzodzenia, krwawienia z żylaków, zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych lub głębokich, zespół pozakrzepowy czy zator tętnicy płucnej.

Jak przygotować domowy balsam na żylaki i pajączki- genialny środek na żylaki i pajączki

Przygotowanie domowego balsamu z oliwy z oliwek i czosnku jest banalnie proste. Do jego przygotowania nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy oraz urządzeń. Tak na prawdę wszystko co potrzebne z całą pewnością posiadasz w swojej kuchni.

Składniki:

  • 13 ząbków czosnku,
  • pół szklanki oliwy z oliwek extra virgin (ok. 100 gramów),
  • sok z jednej cytryny,
  • szklany słoik ze szczelną nakrętką.

Przygotowanie:

Czosnek obieramy i następnie wyciskamy w wyciskarce lub w moździerzu. Do czosnku dolewamy oliwę z oliwek i sok z cytryny. Następnie wszystko dokładnie mieszamy i przelewamy do słoika. Dokładnie zakręcamy słoik i odkładamy na 24 godziny w ciemne miejsce o temperaturze pokojowej. Następnego dnia miksturę przecedź przez sitko o drobnych oczkach, aby pozbyć się większych cząstek czosnku. Balsam przechowuj w lodówce.

Balsam z oliwy z oliwek i czosnku należy stosować codziennie, delikatnie okrężnymi ruchami wmasowując go w miejsca, na których wystąpiły pajączki lub żylaki. Nie żałuj sobie ilości, niech to będzie spora porcja. Po godzinie balsam zmyj za pomocą letniej wody.

Musisz przede wszystkim pamiętać o tym, że aby osiągnąć zadowalające efekty, konieczne jest połączenie tej kuracji z codziennymi ćwiczeniami i zbilansowaną dietą.