Naturalne sposoby na zmarszczki na szyi. Jak odmłodzić skórę szyi

Skóra na szyi jest cienka, wrażliwa oraz posiada niewiele gruczołów łojowych. Wszystko to sprawia, że szybko się przesusza, traci sprężystość i elastyczność, a w konsekwencji pojawiają się na niej zmarszczki. Zmarszczki na szyi to nie lada problem, ponieważ są bardzo trudne do zamaskowanie. W przeciwieństwie do zmarszczek pojawiających się na twarzy tych na szyi nie uda się zakryć pod grubą warstwą makijażu. Więc co w takim wypadku robić? Poznaj kilka naturalnych zabiegów jakie mają na celu zniwelować powstałe na twojej szyi zmarszczki oraz zahamować powstawanie nowych. Naturalne sposoby na zmarszczki na szyi. Jak odmłodzić skórę szyi.

Naturalne sposoby na zmarszczki na szyi- Przyczyny powstawania

Przyczyn, które powodują powstawanie zmarszczek na szyi jest kilka. Oczywiście główną przyczyną jest czas, z biegiem lat nasza skóra produkuje co raz mniej elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego m.in. za odpowiedni poziom nawilżenia.

Drugą przyczyną jest niezdrowy tryb życia jaki prowadzimy. Zła dieta, używki, promieniowe UV, zanieczyszczone powietrze.

Na powstawanie zmarszczek na szyi wpływ również ma postawa naszego ciała. Ciągłe garbienie się , podpieranie brody ręką podczas pracy na komputerze oraz czytania, pochylanie głowy czy nawet spanie na boku lub spanie na za bardzo wysokiej poduszce.

Naturalne sposoby na zmarszczki na szyi – Sposoby na zmarszczki

Masaż- Naturalne sposoby na zmarszczki na szyi

Delikatny masaż szyi z dodatkiem balsamu ujędrniającego lub nawet oliwy z oliwek jaka bogata jest w witaminę E może zdziałać cuda. Z masażem szyi lepiej nie czekać do 60-siątki kiedy już zmarszczki będą bardzo widoczne tylko wykonywać o wiele wcześniej w celu opóźnienia ich powstawania.

Ćwiczenia

Ćwiczenia działają podobnie jak masaż szyi. Wykonywane regularnie mogą zmniejszyć istniejące zmarszczki, jeżeli zaś będziesz je wykonywała już przed pojawieniem zmarszczek to opóźnią ich powstawanie. Ćwiczenia są bardzo proste, a można nimi nazwać praktycznie każdy ruch szyi. Wystarczy, że będziesz ruszała głową na prawo, lewo i do góry i na dół lub wykonywała ruchy kuliste głową przez kilka minut dziennie.

Maseczka z aloesu- Naturalne sposoby na zmarszczki na szyi

Aloes znany jest ze swoich właściwości odżywiających, nawilżających, regenerujących oraz ujędrniających skórę. Przygotowanie maseczki z aloesu jest banalne. Możesz posłużyć się żelem z aloesu jaki dostępny jest w każdej aptece lub jeżeli hodujesz aloes w domu możesz posłużyć się miąższem z łodygi ( natnij łodygę aloesu wzdłuż i wyjmij ze środka miąższ). Aloes w masuj delikatnie w szyję i pozostaw na 30 minut, następnie zmyj za pomocą ciepłej wody. Czynność powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka z drożdży

Drożdże są bogatym źródłem wszystkich witamin jakie są niezbędne dla twojej skóry. Do przygotowania maseczki potrzebujesz 1/2 opakowania małego jogurtu naturalnego, 1/5 opakowania świeżych drożdży oraz 2 łyżki płatków owsianych. Wszystko dokładnie wymieszaj i następnie nałóż delikatnie masując szyję. Po około 30 minutach zmyj z szyi za pomocą ciepłej wody. Czynność powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka z awokado i miodu- Naturalne sposoby na zmarszczki na szyi

Awokado wykorzystywane jest od wielu lat w celu ujędrnienia, regeneracji oraz odżywienia skóry. Do przygotowania potrzebujesz miąższ z jednego awokado oraz 1 łyżkę miodu. Wszystko dokładnie wymieszaj i następnie nanieś na skórę szyi. Po 30 minutach zmyj za pomocą ciepłej wody. Maseczkę stosuj 2-3 razy w tygodniu.