Sposoby na ukąszenia komarów Jak poradzić sobie ze swędzeniem

Kochamy spędzać letni czas na świeżym powietrzu nad jeziorem, rzeką czy na działce przy grillu. Niestety sielanka kończy się najczęściej wieczorem kiedy na łowy wychodzą KOMARY. Dostępne na sklepowych półkach odstraszacze w postaci sprayu, lamp czy maści nie zawsze pomagają i niestety, ale odpoczynek kończymy cali pogryzieni przez komary. I co w tedy robić? Jakie są najskuteczniejsze metody na złagodzenie świądu i pieczenia spowodowanego przez ugryzienie komar? W tym artykule przedstawiamy domowe sposoby na ukąszenia komarów.

Sposoby na ukąszenia komarów

Cytryna

Przemycie skóry w miejscu ukąszenia sokiem z cytryny daje natychmiastową ulgę w cierpieniu. Kwaśny sok łagodzi świąd i pieczenie oraz odkaża ranę po ukąszeniu komara. Na skórę możesz również położyć plasterek cytryny.

Lód

Kostka lodu przyłożona do skóry zmniejsza naczynia krwionośne i hamuje wydzielanie histaminy. Przez co swędzenie oraz pieczenie szybko mija.

Natka pietruszki- Sposoby na ukąszenia komarów

Posiekaną drobno natkę pietruszki przyłóż na 10 minut do skóry w miejscu ukąszenia. Soki z natki pietruszki zmniejszą uczcie swędzenia.

Ziemniak

Plasterek surowego ziemniaka przyłóż do ukąszonego miejsca i pozostaw 10 minut. Sok zawarty w ziemniaku zmniejszy opuchliznę oraz złagodzi swędzenie.

Cebula

Podobne właściwości ma również cebula. Cebula ma właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Plasterek przyłożony do ukąszonego miejsca złagodzi objawy.

Alkohol i perfumy- Sposoby na ukąszenia komarów

Na wakacyjny odpoczynek warto wziąć butelkę spirytusu. Alkohol działa odkażająco i przeciwzapalnie. Kiedy ukąsi cię komar warto polać na ranę niewielką ilość alkoholu. Oprócz spirytusu możesz wykorzystać inny alkohol lub perfum zawierający w składzie alkohol.

Przy używaniu tej metody warto pamiętać, że alkohol w dużych ilościach wysusza skórę.

Sól

Szukasz skutecznego sposobu na ugryzienie komara? Roztwór soli będzie idealny, wystarczy że 1 łyżeczkę soli rozpuścisz w szklance wody i następie za pomocą wacika kosmetycznego przemyjesz ranę po ukąszeniu. Swędzenie oraz pieczenie miną natychmiastowo.

Aloes

Aloes to roślina, która powinna znajdować się w każdym domu. Miąższ aloesu przyśpiesza gojenie ran, zmniejsza opuchlizny oraz łagodzi swędzenie wywołane ukąszeniem komara oraz innych owadów.

Ocet

Z dolegliwościami po ukąszeniu komara pomoże ci również ocet. Wacik kosmetyczny zamocz w occie i następnie przemyj ranę powstałą po ukąszeniu komara. Opuchlizna oraz swędzenie znikną natychmiastowo.

Aspiryna- Sposoby na ukąszenia komarów

Wystarczy, że zmiażdżysz tabletkę aspiryny i dodasz niewielką ilość wody. Następnie wszystko musisz dokładnie wymieszać. Następnie powstałą pastę z aspiryny posmaruj ukąszone miejsce. Aspiryna przyśpieszy gojenie rany, zmniejszy opuchliznę oraz usunie swędzenie.