Domowe sposoby na ból zęba- Naturalne metody

Ból zęba jest dolegliwością jaka potrafi dopiec nawet najtrwalszym z nas. Pojawia się najczęściej niespodziewanie i praktycznie zawsze szybko nie znika. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem jest wzięcie tabletki ze środkiem przeciwbólowym zawierającym w składzie paracetamol, ibuprofen albo kwas acetylosalicylowy. Ale co zrobić kiedy nie ma się pod ręką żadnego środka przeciwbólowego, a ból jest nie do wytrzymania? Koniecznie musisz poznać te sposoby na ból zęba. Domowe sposoby na ból zęba.

Domowe sposoby na ból zęba

Goździki

Ta powszechnie znana przyprawa kulinarna wykazuje właściwości przeciwbólowe, antybakteryjne i przeciwzapalne. Żucie goździków na pewno uśmierzy ból twojego zęba. Jedyną wadą tej metody walki z bólem zęba jest fakt, że ulga nie będzie trwała zbyt długo. Jeżeli przestaniesz żuć goździki to ból na pewno zaraz wróci. Oprócz żucia goździków możesz również stosować olejek goździkowy. Wystarczy, że namoczysz wacik kosmetyczny w olejku i będziesz delikatnie pocierać dziąsło w okolicach bolącego zęba.

Czosnek

Czosnek posiada podobne właściwości do goździków. Jak stosować czosnek? W sytuacji kiedy boli cię ząb zacznij żuć ząbek czosnku. Ból powinien zniknąć natychmiastowo.

Zimne okłady

Nie martw się ta metoda nie polega na żuciu kostek lodu. Wystarczy, że owiniesz kilka kostek lodu ręcznikiem papierowym lub kawałkiem szmatki kuchennej i położysz na zewnętrznej części policzka. Okład z lodu nie powinien trwać więcej niż 20 minut.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest skutecznym środkiem antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Rozpuść łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance letniej wody i płucz tym płynem swoją jamę ustną.

Alkohol

Uwaga ta metoda nie polega na piciu alkoholu! Alkoholem możesz płukać jamę ustną lub zamoczyć w nim wacik kosmetyczny i przykładać go do dziąsła w okolicach bolącego zęba.

Szałwia

Płukanki z naparu z szałwii są jednym z najbardziej znanych domowych sposobów na ból zęba. Szałwia posiada właściwości odkażające, antybakteryjne oraz antygrzybiczne.

Sól

W sytuacji kiedy boli cię ząb pomoże ci również płukanie jamy ustnej wodą z dodatkiem soli. Do szklanki letniej wody wsyp 1 łyżeczkę soli i następnie dokładnie wymieszaj.

Domowe sposoby na ból zęba

Powyższe sposoby tak samo jak stosowanie środków przeciwbólowych są jedynie doraźnymi metodami walki z bólem zębów. W sytuacji kiedy zaczął cię boleć ząb jak najszybciej zgłoś się do lekarza dentysty, Nie leczenie zębów może skutkować tak zwanym martwym zębem, z chorobami układu krążenia( w tym z zawałem serca) oraz chorobami nerek.