Genialny sposób na popękane pięty. Kosztuje grosze!

Na suche i popękane pięty do wyboru masz wiele preparatów. Skarpetki złuszczające, peelingi, maski, kremy, balsamy. Bez wątpienia półki w aptekach dosłownie uginają się od preparatów jakie kosztują najczęściej od kilkunastu do aż kilkudziesięciu złotych oraz co najważniejsze nie zawsze są skuteczne. Okazuje się, że te wszystkie preparaty możesz wyrzucić do kosza na śmieci. I zastąpić je domowym preparatem na jaki wydasz około 2 złotych. Potrzebujesz jedynie 2 składników, które znajdują się praktycznie w każdym domu. Poznaj przepis na domowy preparat na popękane pięty. Genialny sposób na popękane pięty. Kosztuje grosze!

Przyczyny popękanych pięt

Sztuczne oraz źle dopasowane obuwie,

Chodzenie na boso,

Cukrzyca,

Choroby tarczycy,

Nadwaga,

Zła dieta, szczególnie brak witamin oraz minerałów,

Odwodnienie organizmu,

Nieodpowiednia pielęgnacja skóry pięt,

Aspiryna i spirytus salicylowy na popękane pięty

Okazuje się, że dobrze nam znana aspiryna nie jest jedynie lekiem na ból głowy czy zbicie gorączki, ale również może być fantastycznym środkiem kosmetycznym. Jak działa aspiryna? Przede wszystkim domowy preparat z aspiryny i spirytusu salicylowego jest niezawodny w złuszczeniu martwego naskórka znajdującego się na piętach. Ale również działa antybakteryjnie i odkażająco co powoduje również szybsze zagojenie się powstałych wcześniej ran na pięcie.

Jak przygotować preparat na popękane pięty?

Składniki:

10 tabletek aspiryny,

250 ml (szklanka) spirytusu salicylowego,

Gaza, wacik kosmetyczny, chusteczka,

Folia spożywcza lub bawełniana skarpetka,

Przygotowanie:

Do litrowego słoika wlej 250 ml spirytusu salicylowego, następnie wsyp 10 rozkruszonych tabletem aspiryny i dokładnie wymieszaj. Następnie słoik zakręć i odstaw w ciepłe i ciemne miejsce na 48 godzin. Po 2 dniach preparat na popękane pięty będzie gotowy. Teraz wystarczy jedynie przed snem zamoczyć w nim kawałek gazy albo wacik kosmetyczny, przyłożyć do pięty i następnie szczelnie owinąć piętę folią spożywczą. Następnego dnia rano zdejmij folię, dokładnie umyj stopę i następnie nakremuj ją kremem nawilżającym. Zabieg powtarzaj codziennie przed snem do momentu aż twoje pięty staną się gładkie. Zazwyczaj trwa to około 2 tygodni.