Skórki od bananów- 10 nietypowych zastosowań

Zastanawiałaś się kiedykolwiek czy skórki od bananów można do czegoś wykorzystać? Okazuje się, że to co zdecydowana większość z nas uważa za bezwartościowego śmiecia ma szereg zastosowań w codziennym życiu. Dowiedź się jak możesz wykorzystać skórkę od bananów.

nawóz z bananów

Skórki od bananów- Nietypowe zastosowania

Maseczka na twarz

Skórki banana przede wszystkim są bogatym źródłem witamin A, E, C, K i witamin z grupy B. Idealnie odżywią oraz ujędrnią skórę twojej twarzy. Maseczka ze skórek od bananów jest banalna w przygotowaniu, nie musisz przygotowywać żadnej specjalistycznej mikstury wystarczy, że 2-3 skórki od bananów rozłożysz na twarzy i pozostawisz tak na 10-15 minut. Następnie po zabiegu przemyj twarz ciepłą wodą. Zabieg możesz postarzać codziennie.

Na trądzik

Masz problem z trądzikiem? Skórka od bananów może okazać się dla ciebie lekarstwem. Codziennie wieczorem pocieraj twarz w miejscach gdzie pojawił się trądzik wewnętrzną stroną skórki od bananów. Trądzik zniknie w mgnieniu oka.

Nawóz dla roślin

Chcesz przygotować nawóz dla swoich roślin doniczkowych. Wszystko co potrzebujesz to 1 duży słoik lub wiaderko, kilka skórek od bananów i wodę. Wrzuć skórki do pojemnika następnie zalej wodą i poczekaj 10 dni aż wszystko się dokładnie ze sobą przerobi. Następnie przygotowanym nawozem podlewaj swoje rośliny raz w tygodniu.

Szybsze gojenie się ran

Skórki od bananów zawierają bardzo dużo składników odżywczych przyśpieszających gojenie się ran oraz regenerację skóry. Jeżeli masz ranę to połóż na niej skórkę od banana miąższem do dołu na 20 minut. Następnie tą czynność powtarzaj przez kilka dni do czasu zagojenia się rany. Rana szybciej się zagoi i nie powstanie szpecąca blizna.

Lek na ukąszenia komarów

Co jest największym utrapieniem podczas wakacji nad morzem lub jeziorem? Oczywiście są to komary. Możesz się smarować maściami, pryskać sprayem, ale i tak któryś zawsze cię ugryzie. W takiej sytuacji wystarczy ugryzione miejsce na skórze miąższem skórki od banana. Pieczenie oraz swędzenie zniknie w mgnieniu oka.

Skórki od bananów- Nietypowe zastosowania

Pasta do butów

Jeżeli chcesz nadać blasku swoim skórzanym butom, to wystarczy najpierw przetrzeć buty wewnętrzną stroną skórki od bananów, a następnie wytrzeć ręcznikiem papierowym lub szmatką do butów.

Polerowanie srebra

Chcesz żeby twoje srebro lśniło? Przetrzyj ją wewnętrzną stroną skórki od banana i następnie wypoleruj szmatką, a twoje srebro będzie się lśniło jak w dniu zakupu.

Mszyce

Szukasz skutecznej metody pozbycie się mszycy? Zakop wokół zaatakowanej przez mszycę roślinę 2-3 skórki od bananów. Problem mszycy już nie wróci.

Zapobiegają wysychaniu mięsa

To nie żart! Boisz się, że mięso jakie przygotowujesz w piekarniku może zrobić się zbyt suche? Przed włożeniem go do piekarnika połóż na nim 1 skórkę od banana. Mięso będzie delikatne oraz przepyszne.

Białe zęby

Chcesz mieć piękne śnieżnobiałe zęby? Wystarczy, że codziennie wieczorem będziesz je pocierała wewnętrzną stroną skórki od banana. Po 2-3 tygodniach zęby będą o wiele bielsze.