Składnik frytek sposobem na łysienie?! Jak działa E900?

E900 to inaczej olej silikonowy bądź dimetylopolisiloksan, Jest to substancja mająca bardzo szerokie zastosowanie w lekach, środkach czyszczących, produktach spożywczych, ale również m. in. implantach piersi. Łysienie do spory problem społeczeństwa. Najnowsze badania wskazują, że może być on stosowany w zapobieganiu łysienia wśród kobiet i mężczyzn!

Czym jest dimetylopolisiloksan?

Jest to substancja przeciw pianotwórcza. Stosuje się ją, gdy chcemy zapobiec powstawaniu piany w procesie produkcji. Stosuje się go również podczas produkcji ciast i pieczywa, gdyż zapobiega przyklejaniu się wypieku do formy.

Jakie inne zastosowania ma dimetylopolisiloksan?

E900 ma zastosowanie jako składnik zup, produktów cukierniczych, produktów tłuszczowych, dżemów, aromatów, galaretek, gum do żucia.
Popularna restauracja McDonald’s stosuje E900 jako składnik oleju w którym wypiekane są ich frytki celem zapobiegania powstawania piany podczas smażenia.

Dodatek ten jest całkowicie niegroźny, nie powoduje alergii, nie oddziałuje z pożywieniem.

Postępujące łysienie – leczenie substancją E900

Naukowcy z japońskiego Uniwersytetu Yokohama National University ogłosili, że ww. konserwant leczy łysienie. Choć łysienie nie jest chorobą, która zagraża życiu, może być bardzo uciążliwe i krępujące dla osób, których dotyka.Szczególnie źle mogą czuć się kobiety, ponieważ mężczyźni z lekką łysinką nadal czują się atrakcyjne, łysienie u kobiet zawsze wiąże się z kompleksami i spadkiem pewności siebie.

Amerykańskie czasopismo, które opublikowało badania informuje, że konserwant E900 pobudza mieszki włosowe głowy do ponownego rozpoczęcia produkcji włosów.

Aktualnie badania zostały przeprowadzone na grupie myszy. Nagim myszom wszczepiono substancje. Po kilku dniach zaczęły wyrastać im włoski. Jest to spektakularne odkrycie, ponieważ jeszcze nigdy, żadna inna substancja nie pozwoliła na tak szybki wzrost mieszków włosowych.

Badacze nie rozpoczęli badań na ludziach, jednak wyniki na myszach są bardzo obiecujące. Na dzień dzisiejszy nie znaleziono lepszego środka działającego tak dobrze na łysienie.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak E900 zawarta w produktach, które spożywamy na co dzień działa na proces spowolnienia łysienia. Czy spożywanie większej ilości oleju sylikonowego pomoże w leczeniu? Na wyniki tych badań trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Jedno jest pewne, spożywanie dużej ilości frytek może zaszkodzić naszemu organizmowi, ponieważ zawierają dużą ilość tłuszczy, kalorii i nie są najlepszym wyborem w zdrowej diecie 😉