Na twoich meblach znajdują się rysy?Przedstawiamy sposoby na usunięcie zarysowań na meblach

Meble nie należą do najtańszych przedmiotów w domu, dlatego zakupując szafy, stoły czy kredensy do naszego mieszkania lub domu chcemy żeby służyły nam jak najdłużej. Z biegiem lat niestety, ale na zewnętrznej ich powierzchni zaczynają pojawiać się małe lub większe rysy na meblach. Są one wynikiem codziennej eksploatacji. Na twoje szczęście przedstawiamy domowe sposoby na zamaskowanie i usunięcie małych rysek, które sprawiają, że twój mebel będzie wyglądał tak w dniu zakupu.

Domowe sposoby na rysy na meblach

Sok z cytryny i olej roślinny

Do zrobienia roztworu będziesz potrzebować soku z cytryny i oleju roślinnego w proporcjach 1:1. Lekko zamoczoną w roztworze bawełnianą szmatką pocieraj porysowane miejsce do zniknięcia rysy.

Sposób na pewno sprawdzi się w przypadku małych, płytkich zarysowań.

Orzechy sposobem na rysy na meblach

W tej metodzie możesz użyć każdego rodzaju orzechów w zależności od odcieniu mebla (włoskie, brazylijskie, migdały, laskowe itp.). Wystarczy, że wytrzesz orzech w rysę, ruchami wzdłuż rysy. Orzechy mają miękko strukturę i bez dużego wysiłki wnikną w rysę. Bardzo ważne! Najpierw dokładnie dopasuj kolor mebla do orzechu, w przypadku złego dopasowania wypełnienie może się wyróżniać.

Fusy do kawy

Tą metodę możesz wykorzystać w przypadku zarysowań na bardzo ciemnych meblach. Wystarczy, że na patyczek kosmetyczny nałożysz niewielką ilość fusów po kawie i naniesiesz delikatnie na rysę. Odczekaj kilka godzin zobacz czy rysa jest mniej widoczna jeżeli dalej ją widać nanieś następną warstwę.

Torebka po herbacie

Możesz również wykorzystać torebki po herbacie. Wystarczy, że zawartość torebki naniesiesz na rysę wykorzystując do tego patyczek kosmetyczny lub wacik.

Kredka do brwi

I w tym przypadku musisz dokładnie dopasować kolor swojej kredki do brwi do odcienia swojego mebla. Po odpowiednim dopasowaniu delikatnie wypełniaj rysę kredką.

Pasta do butów

Pastę w kremie lub płynie nanosimy na rysę wacikiem kosmetycznym do momenty zamaskowania rysy.

Farba olejna

Do zamaskowania rys możesz użyć farby olejnej. Nanosi się ją bardzo cieniutkim pędzelkiem. Pamiętaj żeby farba olejna delikatnie jaśnieje po wyschnięciu, dlatego musisz wybrać farbę olejną delikatnie ciemniejszą niż odcień mebli.

Lakier sposobem na rysy na meblach

Rozcieńcz trochę lakieru ze spirytusem i nanieś na pędzelkiem wzdłuż rysy. Metoda idealnie sprawdza się w przypadku zarysowań na lakierowanych meblach.

Domowe sposoby sprawdzają się w przypadku płytkich, niewielkich rys. w przypadku kiedy rysy są głębokie radzimy użyć profesjonalnych produktów, które możesz zakupić w marketach budowlanych.

Masz do wyboru specjalistyczne markery permanentne lub wosk retuszujący. Oba te produkty nie kosztują dużych pieniędzy, przeważnie koszt takie zakupu zamknie się w 20 złotych.

Chcesz żeby twoje rośliny lepiej kwitły? Stosuj domowy nawóz do roślin