Przyczyny wystającego „napompowanego” brzucha – jak się go pozbyć?

Cześć kobiet mimo tego, że są bardzo szczupłe, bądź są normalnej postury mają wystający „brzuszek”. Mimo diety, lekkich ćwiczeń, masaży nie mogą się go żadnymi sposobami pozbyć. W poście zawarto przyczyny wystającego brzucha oraz najlepsze sposoby na pozbycie się go raz na zawsze. Bo dzięki temu sylwetka będzie wyglądać dużo zgrabniej, ubrania będą lepiej leżeć a wy będziecie się lepiej czuć w swoim ciele, nie obawiając się już o wystające fałdki tu i ówdzie.

Nawet gdy jesteśmy osobami bardzo szczupłymi możemy mieć wystający brzuch. Często na ulicy można spotkać kobiety, które są chude i wyglądają jakby były w ciąży a wcale w niej nie są. Może same spotkałyście się kiedyś z pytaniem, czy jesteście w ciąży, bądź „jaki już masz ładny brzuszek”. Są to krępujące sytuacje, dlatego warto poznać przyczyny wystającego brzucha i sposoby na jego pozbycie się.

Przyczyny wystającego brzucha

Picie zbyt małej ilości wody

Odpowiednie nawodnienie to priorytetowa sprawa w naszym organizmie. Jeśli pijemy zbyt mało, nasze jelita mają utrudnioną pracę. Powoduje to powstawanie złogów jelitowych a w konsekwencji wzdęć i wystającego brzucha.

Nawracające zaparcia

Jeśli w twojej diecie jest zbyt małą ilość błonnika oraz pijesz za małą ilość płynów to możesz mieć problemy z zaparciami. Podobnie jak przy piciu zbyt małej ilości wody, przy niedoborze błonnika powstają złogi jelitowe a wraz z nim zaparcia i wystający brzuch.

Przewlekły stres

Nadmierny stres powoduje, że układ trawienny pracuje nieprawidłowo. Przez nadmiar hormonów trawienie przebiega znacząco wolniej, niektóre składniki odżywcze nie są wcale trawione przez co brzuch jest większy i napuchnięty, dodatkowo odczuwamy nieprzyjemne skurcze, zgagę, odbijanie się treści pokarmowej.

Jedzenie w pośpiechu

Zbyt szybkie spożywanie pokarmów, niedokładne przeżuwanie posiłków powodują spowolnienie trawienia oraz puchnięcie żołądka i jelit. Należy spożywać posiłki w spokoju i bez pośpiechu, dzięki czemu trawienie rozpocznie się już w ustach, gdy ślina zmiękczy kawałki spożywanego jedzenia.

Zbyt duża ilość węglowodanów prostych w diecie

Węglowodany proste a w szczególności słodycze, fast-foody, słone przekąski powodują zatrzymywanie się wody w organizmie oraz przyśpieszają tycie co skutkuje opuchlizną brzucha oraz zaparciami.

Przyczyny wystającego brzucha – jak się go pozbyć?

Jedz posiłki w spokoju i skupieniu

Szybkie jedzenie powoduje wzdęcia. Jedz wolniej, w spokoju, staraj się nie rozmawiać i nie popijać podczas jedzenia.

Oczyść jelita

Przez nieprawidłową dietę w jelitach może zalegać nawet do 9 kg złogów pokarmowych. Pij dużo wody, jedz dużo błonnika, by oczyścić jelita a dodatkowo schudnąć parę kilogramów.

Omijaj produkty silnie wzdymające

Produkty, które mogą nasilać wzdęcia to m. in. kapusta, kalafior, brokuły, produkty mocno solone oraz smażone w głębokim tłuszczu.

Zrezygnuj z napojów gazowanych

Napoje gazowane jak i również alkohol powodują wzdęcia. Należy z nich zrezygnować, bądź znacząco ograniczyć.

Spożywaj produkty, które naturalnie przeciwdziałają wzdęciom

Są to m. in. imbir, rumianek, mięta, szałwia. Spożywaj je w postaci naparów.