Pranie kołdry- Jak prawidłowo wyprać kołdrę w pralce

Czy kiedykolwiek prałaś kołdrę pod którą śpisz ? Zdecydowana większość z nas myśli, że wypranie kołdry może ją uszkodzić oraz ogranicza się jedynie do jej wietrzenia. To wielki błąd, który może negatywnie wpływać na twoje zdrowie oraz komfort snu. Dowiedź się jak prawidłowo prać kołdry. Pranie kołdry- Jak prawidłowo wyprać kołdrę w pralce.

Pranie kołdry- Jak prawidłowo wyprać kołdrę w pralce

Przed przystąpieniem do prania należy sprawdzić czy w kołdrze nie ma żadnych dziur, w przypadku znalezienia dziury nie pierz kołdry w pralce.

Kołdrę pierz w temperaturze 40 stopni Celsjusza ( chyba, że na metce jest w skazana inna temperatura, to bardzo ważne zbyt wysoka temperatura prania może uszkodzić poszycie albo zbić wsad podczas sprania).

Do pralki włóż piłki tenisowe lub gumowe piłki do prania. Piłeczka rozbije wsad tak by równomiernie rozłożył się w poszyciu.

Podczas prania kołdry użyj detergentu bez żadnych enzymów. Większość środków piorących dostępnych w sklepach może uszkodzić zarówno poszycie kołdry jak i sam wsad. Podczas prania kołdry środek piorący musisz być jak najbardziej naturalny. Bardzo polecanym środkiem są orzechy piorące, włóż je do bawełnianego woreczka a następnie umieść w bębnie pralki. Taki środek na pewno nie uszkodzi twojej kołdry podczas prania.

Pranie zakończ wirowaniem ustawionym na jak najmniejsza ilość obrotów. Duża ilość obrotów podczas wirowanie może uszkodzić materiał, z którego wykonana jest kołdra.

Pamiętaj żeby jak najszybciej wyciągnąć kołdrę z pralki, zbyt długie przetrzymywanie mokrej kołdry w pralce może doprowadzić do jej uszkodzenia oraz powstawania nieprzyjemnie pachnących ognisk pleśni, które są niezwykle trudne w usunięciu.

Najlepszą metodą suszenia kołdry jest użycie suszarki bębnowej, jest to zdecydowanie szybsza metoda od suszenia kołdry na świeżym powietrzu.

Po wyjęciu kołdry lub poduszki z suszarki wstrząsaj nią kilka razy co 15-20 minut by ochronić wsad przed zbiciem w jednym miejscu.

Możesz również suszyć kołdrę na zewnątrz. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że promienie słoneczne mogą uszkodzić poszycie kołdry.

Jeśli kołdra jest cięższa niż przed praniem, oznacza to że wypełnienie kołdry jeszcze dobrze nie wyschło.