Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci?

Kuchenny śmietnik to miejsce gdzie wyrzucamy przeróżne odpady. Od plastikowych, szklanych czy papierowych pojemników po produktach po obierki czy resztki jedzenia. Taka mieszanka sprawia, że ze śmietnika zaczyna wydobywać się nieprzyjemna woń, jaka zdecydowanie zniechęca nas do przebywania w kuchni, Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci? Poznaj najskuteczniejsze sposoby.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci

Codziennie wyrzucaj odpady BIO

Głównym winowajcą brzydkiego zapachu wydobywające się z koszy na śmieci są właśnie odpady organiczne. Obierki po ziemniakach, skórki po owocach czy resztki po obiedzie w naszych kuchniach bardzo szybko się rozkładają. Niby to oczywiste, ale kto z nas tak robi? Najczęściej czekamy aż śmieci zaczną się wysypywać ze śmietnika co jest dla nas sygnałem o wyniesieniu odpadów. Właśnie taka postawa skutkuje tym, że ze śmietnika wydobywa się nieprzyjemny zapach. Najlepiej w ogóle nie przechowywać śmieci organicznych w domu i na bieżąco wynosić je do zewnętrznego śmietnika na odpady BIO.

Po wyrzuceniu odpadów umyj śmietnik

Niemyty pojemnik na śmieci staje się siedliskiem wielu bakterii. Nawet jeśli z worka na śmieci, którym jest wyłożony, nic nie wyciekło, warto go umyć! Ta zasady tyczy się przede wszystkim śmietnika z odpadami BIO. Najpopularniejszą metodą jest użycie płynu do mycia naczyń i ciepłej wody, ale możesz również użyć domestosu, octu czy sody oczyszczonej.

Zapachowe worki na śmieci

Prostym i wygodnym sposobem jest zastąpienie zwykłych worków na śmieci workami zapachowymi. Ich cena nie jest dużo wyższa od zwykłych worków, a do tego w sklepach jest szeroki wybór zapachów.

Domowe pochłaniacze zapachów

  • Stare gazety- Sposób jaki wykorzystywali nasi dziadkowie, włóż na dno worka na śmieci kilka zwiniętych starych gazet. Wchłoną one całą wilgoć oraz brzydki zapach ze śmieci.
  • Fusy po kawie- Fusy po kawie to wspaniały pochłaniacz wilgoci oraz brzydkich zapachów, wysyp ich trochę na dno worka na śmieci, a twój problem z brzydkim zapachem na pewno zniknie.
  • Cytryna- Pokrój cytrynę na ćwiartki, połóż na talerzu lub spodku i następnie umieść koło koszy ze śmieciami. Cytryna pochłonie cały nieprzyjemny zapach, pamiętaj jedynie, żeby co 1-2 dni zmieniać cytryny.
  • Kromka chleba namoczona w occie- Połóż na dnie worka ze śmieciami kawałek ręcznika papierowego, a na nim kromkę chleba namoczonej w occie.
  • Soda oczyszczona- Możesz również wsypać 2-3 łyżeczek sody oczyszczonej do worka na śmieci. Soda oczyszczona jest bardzo skutecznym pochłaniaczem zarówno brzydkich zapachów jak i wilgoci.