Masz dosyć popękanych ust? Przedstawiamy domowe sposoby na popękane usta.

Popękane usta nie dość, że wyglądają nieestetycznie to jeszcze mogą krwawić, sprawiać ból podczas spożywania posiłków, śmiania się czy nawet mówienia, a nawet mogą pojawić się szpecące zajady w kącikach ust. W tym artykule przedstawiamy najskuteczniejsze domowe sposoby na pozbycie się problemu popękanych ust.

Przyczyny popękanych ust

Warunki atmosferyczne ( suche powietrze, wiatr, mróz oraz upał i słońce),

Nagłe zmiany temperatur spowodowane używaniem klimatyzacji,

Częste oblizywanie ust może powodować wysuszenie warg,

Nieodpowiednia dieta uboga w witaminy z grupy B oraz żelazo,

Odwodnienie organizmu,

Problemy hormonalne,

Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków do ust,

Palenie papierosów,

Popękane usta-pielęgnacja

Podstawą zdrowej oraz dobrze wyglądającej skóry ust jest przede wszystkim dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Każdy z nas powinien wypijać dziennie około 2 litrów płynów oraz żeby żeby jego posiłki były bogate w witaminy z grupy B oraz żelazo. Oprócz diety oraz nawodnienia organizmu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie warg. Należy do tego stosować pomadki lub balsamy ochronne. Przy wyborze kosmetyku nawilżającego powinniście zwrócić szczególną uwagę na skład produktu. Przede wszystkim nie powinien się w niej znajdować alkohol, który może potęgować efekt wysuszania ust. W składzie pomadki lub balsamu ochronnego powinno być jak najwięcej naturalnych składników takich jak: masło shea, miód, wosk pszczeli, masło kakaowe lub olej kokosowy. W okresie letnim zwracaj uwagę czy w składzie produktu znajduje się filtr przeciwsłoneczny.

Domowe sposoby na popękane usta

Peeling cukrowy

Swoją walkę z popękanymi ustami rozpocznij od zabiegu peelingującego, który usunie martwy naskórek znajdujący się na ustach. W celu wykonania peelingu cukrowego potrzebujesz 1 łyżeczkę cukru i 1 łyżeczkę oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Cukier należy dokładnie wymieszać z oliwą lub z olejem kokosowym. Następnie nałożyć na usta i delikatnie okrągłymi ruchami wmasować go w skórę warg. Po wykonaniu peelingu należy dokładnie zmyć krem cukrowy z ust i nałożyć na wargi pomadkę lub balsam regenerujący do ust.

Maseczka bananowa

Maseczka ma na celu z regenerować oraz nawilżyć skórę warg. Do wykonania maseczki potrzebujesz 1 banana, łyżkę oliwy z oliwek oraz 1 łyżkę śmietany. Banan należy rozgnieść za pomocą widelca lub blendera do momentu uzyskania konsystencji papki. Następnie dodaj łyżkę śmietany oraz łyżkę oliwy z oliwek i dokładnie wymieszaj. Maseczkę nałóż na usta na 20 minut i dokładnie zmyj. Dla najlepszego nawilżenia ust zabieg stosuj codziennie.

Maseczka z awokado

Maseczka ma właściwości ochronne oraz nawilżające. Rozgnieć widelcem lub za pomocą blendera 1 dojrzałe awokado i dodaj do niego łyżeczkę oliwy z oliwek. Maseczka nałóż na usta. Maseczka szczególnie sprawdzi się w okresie zimowym, kiedy nasze usta w szczególny sposób narażone są na mróz oraz wiatr. Awokado zapewni im ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Miód na popękane usta

Pszczeli miód posiada właściwości nawilżające, zmiękczające, regenerujące oraz ujędrniające. Miód należy wmasować w usta. Taki zabieg można stosować profilaktycznie 1-2 razy dziennie lub leczniczo w sytuacji kiedy usta są już popękane 2-3 razy dziennie.

Aloes

Aloes ma właściwości nawilżające oraz regenerujące i przyśpieszające gojenie się ran powstałych na ustach. Należy odciąć kawałek liścia aloesu i sokiem posmarować usta. Zabieg należy stosować 2-3 razy dziennie. Jeżeli w swoim domu nie posiadasz Aloesu możesz zakupić w dowolnej aptece żel aloesowy.

Śmietana

Tłuste produkty mleczne mają właściwości nawilżające. Podobne właściwości do śmietany ma maślanka, tłusty twarug lub jogurt grecki. Aplikacja jest bardzo prosta śmietanę lub inny tłusty produkt mleczny należy nałożyć na usta i pozostawić na 20 minut. Następnie wystarczy wytrzeć usta czystą szmatką lub chusteczką higieniczną.