Masz popękane pięty? Przedstawiamy najskuteczniejsze domowe sposoby

Zbliża się sezon plażowy, a twoje pięty są suche i popękane? Twoje pięty wyglądają nieestetycznie i wstydzisz się ubierać buty z odkrytą piętą? Nie załamuj się, przedstawiamy kilka ekspresowych sposobów na pielęgnację skóry twoich stóp.

Przyczyny popękanych pięt:

Niedobory witamin szczególnie witaminy A i witaminy E,

Nieodpowiednie nawodnienie organizmu,

Zła dieta uboga w składniki odżywcze,

Nieodpowiednie dobrane obuwie,

Choroby takie jak niedoczynność tarczycy, cukrzyca czy choroby skórne,

Uwarunkowania genetyczne.

Domowe sposoby na popękane pięty

Mocznik

Pewnie o tym nie wiesz, ale mocznik to jeden z najbardziej popularnych składników kosmetyków do pielęgnacji stóp. Związek ten doskonale zmiękcza i regeneruje skórę stóp,ponad to mocznik wspomaga zatrzymanie wody w naskórku i sprzyja jemu złuszczeniu. Jeżeli brzydzi cię twój mocz i nie chcesz używać go do pielęgnacji stóp to mocznik możesz kupić w postaci proszku i dodać go do twojego kremu do stóp.

Bomba witaminowa

Jeżeli chcesz, żeby twoja skóra była jędrna i dobrze nawilżona musisz jej dostarczać odpowiednią ilość witamin i mikroelementów, przede wszystkim witaminy A i witaminy E. Oczywiście możesz stosować doustnie, ale lepsze działanie będzie wcieranie olejku z witamin A i E w skórę stóp. Witaminy A i E w postaci olejków dostępne są w każdej aptece. Najlepiej jeżeli przed wtarciem olejku dokładnie wymoczysz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli i zetrzesz twardy martwy naskórek za pomocą tarki do stóp lub pumeksu.

Miód na popękane pięty

Miód ma właściwości nawilżające, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze. Kurację miodową możesz stosować poprzez moczeniu stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem 150-250 gram miodu, albo poprzez kremowaniu stóp kremem z dodatkiem kilku łyżeczek miodu.

Moczenie stóp

Kąpiel to najlepszy sposób na zmiękczenie twardego, martwego naskórka. Do kąpieli użyj ciepłej wody z dodatkiem kilku łyżeczek soli kuchennej. Sól ma właściwości zmiękczające skórę stóp lub lawendy która ma właściwości przeciwgrzybicze. Po wymoczeniu stóp powinnaś zetrzeć martwy naskórek za pomocą tarki do stóp lub pumeksu.

Peeling makowy

Na popękane stopy możesz użyć domowego peelingu z dodatkiem maku. Do wykonania peelingu będziesz potrzebowała masła shea, soku z 1 cytryny, 1/4 szklanki maku oraz kilka kropel olejku sandałowego lub lawendowego. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszaj. Przez zabiegiem peelingu powinnaś najpierw dokładnie wymoczyć stopy w ciepłej wodzie i osuszyć. Następnie w masuj okrężnymi ruchami peeling z maku.

Masło shea i sok z cytryny na popękane pięty

Oprócz peelingu masło shea możesz stosować w kuracji nawilżającej. W tym celu wymieszaj ze sobą masło shea i sok z 1 cytryny. Przed zabiegiem powinnaś dokładnie wymoczyć swoje stopy w ciepłej wodzie.Następnie zetrzyj martwy naskórek skóry twoich stóp za pomocą tarki do stóp lub pumeksu.

Kąpiele z dodatkiem octu jabłkowego

Oprócz kąpieli stóp z dodatkiem soli kuchennej możesz zmiękczyć skórę stóp za pomocą kąpieli z dodatkiem octu jabłkowego. Do ciepłej wody dodaj szklankę octu jabłkowego. Stopy powinnaś moczyć co najmniej 20 minut od czasu do czasu dolewając ciepłej wody w celu utrzymania odpowiedniej temperatury. Następnie usuń martwy naskórek za pomocą tarki do stóp lub pumeksu.

Maseczka bananowo-kokosowa

Do wykonania maseczki potrzebujesz 1 z blendowanego i 2 łyżki oleju kokosowego. Oba składniki dokładnie ze sobą wymieszaj i wmasuj w suchą skórę twoich stóp i pozostaw na skórze stóp przez około 30 minut, a następnie zmyj za pomocą ciepłej wody. Zabieg powtarzaj codziennie przez tydzień, będziesz zaskoczona rezultatem.