Pokrzywa na piękne włosy? Sprawdź czy działa

Pokrzywę zna chyba każdy, głównie kojarzymy ją z polnym chwastem. Ale czy wiesz, że ten polny chwast poprawi kondycję twoim włosom, pomoże ci w walce z łupieżem oraz sprawi, że twoje włosy nie będą się już przetłuszczały? Jeżeli chcesz w naturalny sposób pomóc swoim włosom koniecznie musisz przeczytać ten artykuł do końca. W tym artykule przedstawiamy kosmetyczne właściwości pokrzywy.

Zdrowotne właściwości pokrzywy- Pokrzywa na piękne włosy

Jeżeli jesteś zdania, że pokrzywa to tylko zbędny chwastem to jesteś w wielkim błędzie. O kosmetycznych właściwościach pokrzywy wiedziały już nasze babcie. Pokrzywa zawiera w sobie wiele drogocennych dla kondycji naszych włosów witamin oraz składników odżywczych:

Witaminy C, K, A, E, B2, fosfor, żelazo, potas, miedź, magnez, wapń, krzem, mangan.

Dzięki tym wszystkim składnikom pokrzywa jest wspaniałą odżywką dla twoich włosów.

Na co można stosować odżywkę z pokrzywy:

Wypadanie włosów,

Problemy z łupieżem,

Przetłuszczanie się włosów,

Regeneracja cebulek włosów,

Oprócz właściwości kosmetycznych pokrzywę możesz również stosować w trosce o swoje zdrowie. Pokrzywa ma właściwości wzmacniające organizm, wspomaga układ trawienny , pozytywnie oddziałuje na układ moczowy oraz pomaga w leczeniu anemii.

Jak stosować pokrzywę?- Pokrzywa na piękne włosy

Najpopularniejszym sposobem jest płukanka. W tym celu należy przygotować napar z suszonych liści pokrzywy, można też posłużyć się sklepową herbatką z pokrzywy. Liście należy zalać wrzącą wodą, a następnie przykryć pokrywką do wystygnięcia. Płukankę z pokrzywy należy stosować na umyte włosy, po wykonaniu płukanki nie zmywaj odżywki z włosów, daj jej trochę czasu na wsiąknięcie we włosy. Najlepiej jeżeli na 30 minut okryjesz włosy ręcznikiem. Płukanka z pokrzywy ma za zadanie przeciwdziałać przetłuszczaniu się włosów. Płukanka z pokrzywy powinna być stosowana regularnie co najmniej 3 razy w tygodniu.

Z naparu z pokrzywy możesz również wykonać wcierki. W tym wypadku przygotowany i ostudzony napar należy wetrzeć we włosy i w skórę głowy. Ta metoda przede wszystkim ma na celu regenerację cebulek włosów. Co ma przeciwdziałać wypadaniu oraz pobudzać włosy do wzrostu. Wcierki z pokrzywy powinnaś stosować co najmniej raz w tygodniu.

Dla poprawy kondycji włosów, ale również całego organizmu pokrzywę możesz również pić w formie herbaty. W tym przypadku oprócz pozytywnego oddziaływania na twoje włosy pokrzywa również wzmocni twój organizm oraz poprawi funkcjonowanie układu moczowego i trawiennego.

Jak przygotować susz?- Pokrzywa na piękne włosy

Przygotowanie suszu z pokrzywy jest banalnie proste. Wystarczy, że zbierzesz kilka sztuk pokrzywy z ogródka, parku czy łąki. Do wykonania suszu będziesz potrzebowała liści pokrzywy, poukładaj je na ręczniku papierowym i połóż na parapecie lub grzejniku. Dla szybszego efektu możesz posłużyć się suszarką do grzybów lub piekarnikiem.