Pij codziennie wodę z kurkumą! Dowiedz się dlaczego!

   W poście zachęcamy do codziennego picia wody z kurkumą. Kurkuma ma bardzo dużo prozdrowotnych właściwości a jej codzienne picie zbawiennie działa na nasz organizm. Sprawdź wszystkie jej właściwości i dowiedz się dlaczego warto codziennie pić wodę z kurkumą.


Kurkuma ma bardzo dużo właściwości prozdrowotnych. Ma również szerokie zastosowanie w kuchni jako aromatyczny do dodatek do mięs, warzyw, sosów. Dzięki swoim właściwością działa zdrowotnie na oczy, mózg, serce, zęby, płuca, żołądek, wątrobę, nerki i skórę.

  Kurkuma posiada właściwości przeciwzapalne, pomaga w obniżeniu poziomy cholesterolu, pomaga w prawidłowej pracy serca.  Jest przeciwutleniaczem, dzięki temu poprawia wygląd skóry, spowalnia starzenie się skóry oraz zapobiega powstawaniu nowotworów. Zapobiega cukrzycy poprzez stabilizację poziomu insuliny we krwi. Wpływa dobrze na stawy i kości. Zawarty w kurkumie tumeron przyśpiesza procesy naprawcze w mózgu, wiec jest świetnym dodatkiem w diecie osób po udarach mózgu. Dodatkowo kurkuma świetnie sprawdza się w zaburzeniach trawienia, wzdęciach czy odbijaniu się dzięki pobudzaniu wydzielania żółci, która jest niezbędna w procesie trawienia tłuszczy w organizmie.
Jak przygotować napój z zawartością kurkumy?
– pół łyżeczki kurkumy
– sok z połowy cytryny,
– pół łyżeczki miodu,
– szklanka letniej wody,
Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i od razy wypić.
Picie takiej mieszanki spowoduje, że już po paru dniach organizm będzie lepiej pracował, będziesz czuć się zdrowszy, silniejszy, będziesz miał więcej energii do życia.
Pozdrawiam!