Pierzesz swoje jeansy w pralce? Więcej tego nie rób!

Prawdopodobnie nie ma bardziej popularnej części garderoby niż jeans. Każdy z nas w swojej szafie ma co najmniej jedną parę tych spodni. Chociaż moda się zmienia, to prawdziwy jeans nigdy nie wychodzi z mody. Kochamy je za ich praktyczność, pasują praktycznie do wszystkiego. Możemy je ubrać na luźne spotkanie ze znajomymi, a nawet  na wykwitną kolację jeansy doskonale komponuje się z marynarką. Każdy posiadacz jeansów doskonale wie, że ich pranie to nie lada sztuka. Ich złe wypranie może skutkować wyblaknięciem materiału, pofarbowaniem w czasie prania innych części garderoby, a nawet skurczeniem się naszych ulubionych spodni. Koniecznie przeczytaj dalszą część tego artykułu, a poznasz kilka prostych zasad dzięki, którym twoje spodnie dłużej będą wyglądały jak nowe.

Pranie jeansów, nie popełniaj więcej tych samych błędów.

Jeans należy prać jak najrzadziej.

Z każdym praniem w pralce  twój jeans traci swój kolor, a materiał oraz obszycie staje się co raz słabsze. Przez co nasze spodnie są podatniejsze na uszkodzenia. Jeżeli chcesz żeby twoje jeansowe spodnie cieszyły twoje oczy jak najdłużej zdecydowanie staraj się jak najrzadziej wkładać je do pralki. Zdecydowanie lepszym sposobem jest ich odświeżanie za pomocą szmatki. Jeżeli twoje jeansy mają plamę to przetrzyj ją wilgotną szmatką, a jeżeli plama jest większa to zamocz spodnie w letniej wodzie z dodatkiem detergentu na całą noc, a następnego dnia umyj ręcznie. Pranie jeansów w pralce powinno być ostatecznością.

Co robić kiedy jesteśmy zmuszeni do prania jeansów w pralce?

Jeżeli już musisz wyprać w pralce swoje jeansy koniecznie pamiętaj o kilku zasadach:

Podczas prania odwróć swoje jeansy na lewą stronę,

Zapnij rozporek oraz guziki,

Koniecznie opróżnij kieszenie (niedbałość w tej sprawie może skutkować pofarbowaniem jeansów),

Ustaw krótki program prania z temperaturą do 30 stopni Celsjusza oraz z małą ilością obrotów bębna maksymalnie do 800 obrotów,

Uważaj z detergentami, używaj proszku albo płynu do kolorów, lepiej nie używaj płynu do płukania ( płyn do płukania działa odkształcająco na materiał),

Susząc uważaj na słońce, denim nienawidzi wysokich temperatur, nie susz jeansów na grzejniku oraz w suszarce elektrycznej,

Nie prasuj jeansów, wysoka temperatura negatywnie wpływa na materiał z jakiego wykonane są jeansy. Dobrze rozwieszone jeansy na suszarce nie wymagają prasowania.

Jak najczęściej pierz jeansy ręcznie- pranie jeansów

Wystarczy, że w lejesz do miski zimną wodę, dodasz trochę detergentu w postaci proszku lub płynu do prania ubrań kolorowych i pozostawisz zamoczone na całą noc. Następnego dnia delikatnie wypierz ręcznie swoje jeansy. Dokładnie wypłucz je w zimnej wodzie i wysusz. Dzięki ręcznemu praniu spodnie nie ulegną deformacji, a kolor nie wyblaknie.

Pranie nowych jeansów

Lepiej poczekać z pierwszym praniem nowych jeansów kilka miesięcy, ponieważ spodnie najpierw muszą się dobrze dopasować do twojej sylwetki. Wypranie jeansów od razu po zakupie może skutkować szybkim skurczeniem się denimu. Nowo kupione spodnie przed pierwszym ubraniem możesz przetrzeć wilgotną szmatką.