Marzysz o pięknych paznokciach? Poznaj domowe sposoby pielęgnacji paznokci!

Twoje paznokcie u rąk są delikatne, rozdwajające się oraz cały czas się łamią? Nie martw się, żeby poprawić wygląd oraz kondycję swoich paznokci nie musisz wydawać sporych pieniędzy na kosmetyczkę lub drogeryjne kosmetyki do pielęgnacji paznokci. Twoje paznokcie mogą stać się mocne oraz zdrowe przy pomocy domowych zabiegów. W tym artykule przedstawiamy domowe sposoby pielęgnacji paznokci.

Co osłabia paznokcie?

Zacznijmy od największego wroga zdrowych paznokci czyli malowania paznokci. Lakiery ograniczają dostęp powietrza oraz wysuszają płytkę paznokcia. Dlatego między jednym, a drugim malowaniem paznokci zaleca się odczekanie 2-3 tygodni w celu zregenerowania się płytki paznokci.

Inne czynniki osłabiające paznokcie:

detergenty,

niedobór witamin, zła dieta,

chlorowana woda,

problemy hormonalne,

promienie słoneczne,

Domowe sposoby pielęgnacji paznokci

Zmień dietę

Paznokcie do prawidłowego wyglądu potrzebują odpowiednich witamin. Dla twoich paznokci lekiem będą produkty spożywcze bogate w witaminę A oraz witaminę E, w witaminę z grupy B, potas, żelazo, cynk i wapń. Zaleca się spożywanie dużych ilości marchwi, szpinaku, mleka, ryb, czerwonej papryki, kurzych jaj, natki pietruszki.

Nawilżanie rąk

Staraj się jak najczęściej kremować swoje ręce. Większość kremów i balsamów do rąk dostępnych w aptekach lub drogeriach zawiera substancje wspomagające paznokcie.

Nawilżanie oliwą z dodatkiem cytryny

Idealny krem nawilżający możesz wykonać sama w swoim domu wystarczy, że będziesz miała trochę oliwy z oliwek jaka bogata jest w witaminę E oraz sok z cytryny. 2-3 łyżeczki oliwy z oliwek połącz z odrobiną soku z cytryny i dokładnie wymieszaj. Następnie nakremuj ręce. Oliwa z oliwek ma właściwości regenerujące płytkę paznokci, a sok z cytryny rozjaśni kolor płytki paznokci.

Kąpiele regenerujące z oliwy- sposoby pielęgnacji paznokci

Lekko podgrzej szklankę z oliwy z oliwek, następnie dodaj kapsułki z witaminą A i witaminą E. Dokładnie wymieszaj i zanurz paznokcie w podgrzanej oliwie. Zabieg powinien trwać około 10-20 minut, następnie nie wycieraj rąk z oliwy tylko poczekaj aż sama się wchłonie.

Olejek rycynowy

Codziennie najlepiej 2 razy dziennie wcieraj olejek rycynowy w paznokcie oraz w skórki. Zapobiegnie to rozdwajaniu się i pękaniu płytek paznokci.

Olejek arganowy

Codziennie przed snem wcieraj w paznokcie oraz w całe dłonie olejek arganowy. Następnie załóż bawełniane rękawiczki i pójdź spać. Wystarczy 2-3 tygodnie stosowania olejku arganowego, żeby zregenerować nawet najbardziej uszkodzoną płytkę paznokci.

Parafina- sposoby pielęgnacji paznokci

Rozpuść parafinę i poczekaj aż trochę ostygnie. Następnie jeżeli temperatura będzie odpowiednia zamocz w niej palce i owiń folią spożywczą. Po odczekaniu 15-20 minut zdejmij folię z palców i dokładnie umyj dłonie.