Masz pajączki na nogach? Poznaj domowe sposoby na ich usunięcie.

Pękające naczynka na nogach czyli potocznie nazywane pajączki są bardzo wstydliwym problemem wielu kobiet. Chociaż wydają się nie groźne warto jednak się im dokładnie przyjrzeć, ponieważ bardzo często okazują się pierwszym objawem żylaków. Dowiedź się jakie są przyczyny powstawania pajączków oraz poznaj domowe sposoby na ich usunięcie. Masz pajączki na nogach? Poznaj domowe sposoby na ich usunięcie.

Masz pajączki na nogach? Poznaj domowe sposoby na ich usunięcie

Przyczyny powstawania pajączków

Pękające naczynka czyli pajączki powstają w wyniku nieprawidłowego krążenia krwi w żyłach. Najczęściej pajączki pojawiają się u kobiet ( według statystyk problem dotyczy co drugiej kobiety w wieku 40-60 lat, w wypadku mężczyzn jest to około 25% w wieku 40-60 lat) W wielu przypadkach źródłem problemu są skłonności genetyczne w postaci słabszych żył i naczyń włosowatych, które pod wpływem wieku ulegają osłabieniu i rozszerzeniu. Innymi przyczynami pajączków są:

  • siedzący tryb życia,
  • nadwaga,
  • zmiany hormonalne,
  • ciąża,
  • długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej,
  • noszenie bardzo obcisłych spodni,
  • niektóre choroby negatywnie wpływające na przepływ krwi w naczyniach, np. nadciśnienie, cukrzyca,
  • noszenie butów na obcasie,
  • nawyk zakładania nogi na nogę,

Domowe sposoby na pajączki na nogach

Masaż

Kurację warto rozpocząć od masażu. Masaż przede wszystkim ma na celu pobudzić krążenie krwi w miejscach gdzie pojawiły się pajączki.

Borówka czernica

Jest to roślina, która wykazuje właściwości wzmacniające żyły. Herbatki z borówki czernicy można zakupić w każdej aptece i należy ją pić 3 razy dziennie.

Ziołowe napary

Niektóre zioła pomagają w utrzymaniu prawidłowego krążenia krwi w nogach. Są nimi przede wszystkim rumianek, skrzyp i ziele rdestu ptasiego. Napary z powyższych ziół należy pić 3 razy dziennie.

Kasztanowiec

Wyciąg z kasztanowca jest ważnym składnikiem leków przeciwżylakowych. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, a także wzmacniające ścianki żył. Wyciąg z kasztanowca możesz kupić w każdej aptece w postaci żelu do smarowania, tabletek lub herbatek do picia.

Rozmaryn

Rozmaryn minimalizuje ryzyko pojawienia się pajączków i żylaków poprzez wzmocnienie naczynek krwionośnych.

Imbir- Masz pajączki na nogach? Domowe sposoby na ich usunięcie

Imbir jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych. Sok z imbiru należy wcierać w skórę w miejscu gdzie pojawiły się pajączki. Dla lepszego efektu sok z imbiru można połączyć z kremem z witaminą E.

Miłorząb japoński

Regularne używanie żelów z ekstraktem z miłorzębu japońskiego poprawi krążenie krwi oraz wzmocni żyły dzięki czemu zniwelujesz powstałe już pajączki oraz będziesz przeciwdziałać powstawaniu nowych.

Zmiana nawyków

Warto również zmienić swoje nawyki żywieniowe, wprowadzić do swojej diety owoce i warzywa zawierające witaminę C( witamina C wzmacnia żyły przez co przeciwdziała powstawaniu pajączków) oraz więcej się ruszać( aktywność fizyczna poprawią krążenie krwi).