Odchudzanie bez diety i ćwiczeń? Sprawdź jak szybko schudnąć 5 kg!

Długotrwałe trzymanie się restrykcyjnej diety dla większości ludzi jest niemożliwe do zrealizowania. Nie lubimy nakazów i zakazów na jakie jesteśmy skazani podczas diety dlatego większość z nas traci swój zapał już po pierwszym miesiącu. Specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy ten artykuł, przedstawiamy kilka prostych trików, które pozwolą ci schudnąć bez restrykcyjnych diet i ciężkich ćwiczeń. Wprowadzając je do życia efekt zobaczysz już po kilku dniach. Odchudzanie bez diety i ćwiczeń jest na prawdę możliwe!

Odchudzanie bez diety i ćwiczeń

Pij szklankę wody przed posiłkiem

Wypicie jednej szklanki wody przed posiłkiem zmniejszy twój apetyt. Przez to mniej zjesz i mniejszą ilość kalorii dostarczysz do swojego organizmu. Według badań opublikowanych w „Journal of Human Nutrition and Dietetics” osoby wypijające szklankę wody przed każdym swoim posiłkiem dostarczają średnio 200 kcal mniej niż osoby, które tego nie robią.

Stawiaj na warzywa- odchudzanie bez diety i ćwiczeń

Postaraj się, żeby każdy twój posiłek co najmniej w połowie składał się z warzyw. Najważniejsze, żeby warzywa nie posiadały w sobie dużej ilości soli czy dodatku majonezu, które mogą zniweczyć rezultat. Drugą połowę powinny stanowić węglowodany w postaci makaronu, ryżu czy ziemniaków i białko w postaci mięsa lub ryb.

Trzymaj się rytmu posiłków

Staraj się jeść swoje posiłki o stałych porach, to bardzo ważne stałe godziny posiłków zmniejszają prawdopodobieństwo podjadania przekąsek między posiłkami.

Skupiaj się na swoich posiłkach

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo ważne jest jedzenie w spokoju i nie skupianie się na innych czynnościach. Skupiając się tylko na spożywaniu posiłku będziesz mógł łatwiej kontrolować ilości spożywanego jedzenia. Według badań naukowych jeżeli spożywamy posiłek i na przykład oglądamy telewizję czy pracujemy na komputerze to nasz mózg później rejestruje moment braku apetyty i najedzenia.

Jedź wolniej

Sprawa z szybkością spożywanych posiłków i skupiania się nad spożywanym posiłkiem wygląda podobnie. Jeżeli wolniej będziesz spożywać posiłek to zjesz go mniej, wszystkiemu winien jest nasz mózg, który wysyła nam sygnał dotyczący najedzenia z opóźnieniem. Jedząc w biegu twój mózg nie zdąży wysłać ci sygnału w odpowiednim momencie i zjesz więcej.

Jedź na mniejszych talerzach

Jest to najskuteczniejszy trik oszukujący nasz mózg. Nasz mózg nawet nie zorientuje się, że zjedliśmy mniejszą porcję. Według badań naukowych jeżeli zmniejszysz swój talerz o połowę to twoja porcja zmaleje o 30%. Twój mózg będzie myślał, że zjadłeś taką samą ilość co wcześniej.

Sam gotuj swoje posiłki

Jeżeli chcesz stracić na wadze jedzenie na mieście powinno być ostatecznością. Gotując samemu w domu kontrolujesz ilości porcji oraz dodatki jakie były używane w czasie przygotowywania posiłku. Jedząc posiłki w restauracji jesteś skazany na wolę kogoś innego. Całkowicie odradzam kupowanie posiłków wstępnie przygotowanych, które należy tylko podgrzać. Przygotowane są najczęściej z produktów najtańszych, gorszej jakości, które szkodzą naszemu zdrowiu oraz sylwetce. W czasie przygotowywania posiłków staraj się używać jak najmniej soli, cukru, oleju słonecznikowego oraz czerwonego mięsa.

Wysypiaj się

Amerykanie dowiedli, że nasza waga jest bardzo zależna od ilości godzin snu i tego czy jesteśmy wyspani. Jeżeli się nie wysypiamy w naszym organizmie wzrasta produkcja greliny zwanej inaczej hormonem apetytu.

Witamina D- odchudzanie bez diety i ćwiczeń

Na pewno zauważyłeś różnicę między swoim apetytem latem, a zimą. Zwiększony apetyt w okresie zimowym spowodowany jest brakiem witaminy D. Witamina D między innymi odpowiedzialna jest za poziom energii. Kiedy jest jej mało ludzki organizm ma mniejszy poziom energii i chce nadrobić go spożywając większe ilości kalorii. Witaminę D nasz organizm produkuje sam ze słońca, w okresie zimowym kiedy słońca brakuje powinnyśmy dostarczać witaminę D do organizmu w inny sposób. Duże ilości witaminy D zawierają ryby i żółtka jaj, możesz również stosować suplementy diety zawierające witaminę D.

Przykręć delikatnie grzejnik

Nie od dzisiaj wiadomo, że temperatura w jakiej przebywamy ma bardzo duże znaczenie na poziom metabolizmu. Zmniejszając delikatnie temperaturę w mieszkaniu możesz przyśpieszyć swój metabolizm nawet o 20%. Kiedy jest chłodniej ludzki organizm zużywa większość ilość energii na ogrzanie się. Dlatego tak ważne są spacery zimą przy niskich temperaturach czy nieprzegrzewanie pomieszczeń w jakich przebywasz.

Nie siedź

Żeby schudnąć nie musisz harować na siłowni. Biegać godzinami na bieżni czy robić tysiące brzuszków dziennie. Wystarczy spacer, najważniejsze jest żebyś nie siedział przed telewizorem czy komputerem, ale na przykład wychodził na spacer z rodziną czy przeszedł się kilka razy dookoła bloku z psem.

Odchudzanie bez diety i ćwiczeń jest możliwe wystarczy, że wprowadzisz w życie powyższe metody.