Oczyszczanie nerek- najlepsze napoje oczyszczające nerki

Nerki to jeden z najważniejszych organów wewnętrznych w naszym organizmie. Ich główną funkcją jest wytwarzanie moczu. Wraz z moczem z twojego organizmu usuwane są liczne związki chemiczne, które mogłyby mieć toksyczny wpływ na wiele tkanek organizmu, jak np. kwas moczowy, mocznik, metabolity leków i innych substancji chemicznych. Żeby nerki pracowały prawidłowo warto co jakiś czas przeprowadzać detoks nerek. Dowiedź się jakie napoje wykazują działanie oczyszczające nerki. Oczyszczanie nerek- najlepsze napoje oczyszczające nerki.

Objawy świadczące o konieczności oczyszczenia nerek

 • ból i pieczenie podczas oddawania moczu,
 • częstsze oddawanie moczu,
 • chroniczne zmęczenie,
 • wysypki skórne,
 • większe parcie na pęcherz,
 • ból w dolnej części pleców,
 • gorączka,
 • nadmierne pragnienie,
 • opuchnięte kostki,
 • worki pod oczami,
 • ogólne osłabienie,
 • wymioty,
 • ciemnobrązowy mocz o charakterystycznym silnym zapachu,
 • zmiana ilości wydalanego moczu (zmniejszenie lub zatrzymanie wydalania).

Napoje oczyszczające nerki

Napój z natki pietruszki

Natka pietruszki to zdecydowanie najlepszy produkt dla twoich nerek. Natka pietruszki  jest silnym diuretykiem, który zwiększa produkcję i wydalanie moczu, a wraz z nim szkodliwych bakterii i związków chemicznych z nerek. Oprócz tego stanowi również remedium regulujące poziom płynów w twoim organizmie. Zapobiega zatrzymaniu płynów w organizmie dzięki czemu, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie nerek.

Żeby przygotować napój oczyszczający nerki z natki pietruszki potrzebujesz 2 łyżki natki z pietruszki i szklankę gorącej wody. Do szklanki gorącej wody dodaj natkę pietruszki, przykryj szklankę spodkiem lub talerzykiem i odłóż do wystygnięcia. Kiedy napar będzie już w temperaturze odpowiedniej do picia, odcedź go i wypij.

Napój z żurawiny

Żurawina to produkt bardzo ceniony w przypadku problemów z układem moczowym. Żurawina wspiera również oczyszczanie nerek z nadmiaru szczawianów wapnia, który jest jednym z głównych składników przyczyniających się do powstawania kamieni nerkowych. Sok z żurawiny możesz kupić w każdym sklepie spożywczym, ale najlepszy będzie taki przygotowany samodzielnie w domu. Zbiory tego owocu trwają od września do początku listopada.

Oczyszczanie nerek- najlepsze napoje oczyszczające nerki

Napój z pokrzywy

Pokrzywa to jedno z najlepszych ziół dla twoich nerek. Nie tylko wykazuje właściwości moczopędne, ale też skutecznie i w zupełnie naturalny sposób leczy schorzenia nerek w tym również kamicę nerkową. Żeby przygotować napój z pokrzywy, 2 łyżki suszonej pokrzywy musisz zalać szklanką gorącej wody. Następnie przykryj szklankę spodkiem i odstaw na 10-15 minut. Po tym czasie napój będzie gotowy do wypicia.

Napój z selera

Seler wykazuje działanie moczopędne, oczyszcza nerki, zwalcza infekcje dróg moczowych. Do przygotowania napoju potrzebujesz 1 łodygę selera naciowego, 1 jabłko, 1 ogórka, łyżeczkę pietruszki i trochę mięty do smaku. Wszystkie składniki dokładnie umyj i pokrój na mniejsze kawałki i następnie dokładnie zblenduj do otrzymania jednolitej konsystencji.

Skrzyp polny

Skrzyp polny jest bardzo cenionym środkiem wspomagającym leczenie schorzeń dróg moczowych, kamicy moczowej, gośćca czy skazy moczanowej. Roślina ta ponadto wykazuje silne działanie moczopędne i oczyszczające nerki. Skrzyp polny stosuje się w formie naparu. 2-3 łyżki suszonego ziela należy zalać wrzątkiem, przykryć spodkiem i odstawić na 10-15 minut.

Sok z buraków

Sok z buraków pomaga w usunięciu fosforanu wapnia z nerek oraz zmniejsza ryzyko powstawania kamieni nerkowych. Ponadto przeciwdziała powstawaniu stanów zapalnych w nerkach oraz wspomaga pracę zarówno nerek jak i również wątroby.