Ocet jabłkowy i miód- Sprawdź co zyskasz dzięki temu połączeniu

Słyszałaś o zdrowotnych właściwościach jakie ma napój z octu jabłkowego i miodu? Zarówno ocet jabłkowy i miód stosowane są jako lekarstwa od wielu już lat jako lekarstwa na wiele dolegliwości. A co się stanie jak połączymy oba te produkty? Powstanie napój który poprawi twój wygląd zewnętrzy, pracę twojego organizmu oraz samopoczucie. Poznaj zdrowotne właściwości napoju z octu jabłkowego i miodu.

Przyśpiesza odchudzanie

Wielu z was z całą pewnością wie, że picie octu jabłkowego wspomaga odchudzanie. Ale z całą pewnością wielką niewiadomą dla was jest miód. Okazuje się, że miód również wspomaga proces odchudzania. Przede wszystkim miód wspomaga pracę wątroby, przez co w twoim organizmie będzie mniej szkodliwych toksyn. Według badań naukowych organizm oczyszczony z toksyn szybciej spala tkankę tłuszczową.

Poprawia trawienie oraz pracę jelit

Miód usprawnia trawienie, poprawia przemianę materii. Podobnie również działa ocet jabłkowy, wspomaga perystaltykę jelit, przyśpiesza trawienie. Badania dowodzą też, że miód niszczy Helicobacter pylori, czyli bakterię wywołującą wrzody. Napój pomocny jest również w sytuacja zaparcia, biegunki albo bólu brzucha.

Pomocne na przeziębienie

Oba te produkty mają właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe oraz ponadto ma właściwości odkrztuśne przez zawartość w sobie miodu. Napój bogaty jest również w składniki odżywcze takie jak witaminę C, witaminę B6, potas, wapń, magnez, żelazo, miedź i cynk przez co wzmacnia również odporność organizmu.

Na piękną cerę, włosy i paznokcie

Miód wzmacnia barierę ochronną skóry, łagodzi stany zapalne, działa bakteriobójczo. A ocet jabłkowy poprawi wygląd głównie skóry tłustej i trądzikowej, złagodzi infekcje i podrażnienia, odblokuje pory.

Obniża ciśnienie krwi

Miód oraz ocet jabłkowy mają właściwości obniżające ciśnienie tętnicze krwi.

Jak przygotować napój z miodu i octu jabłkowego?

Składniki:

1 łyżka octu jabłkowego,

1 łyżka miodu,

250 ml przegotowanej, letniej wody, 1 szklanka,

Do szklanki letniej wody należy dodać łyżkę miodu oraz łyżkę octu jabłkowego, a następnie wszystko dokładnie ze sobą wymieszać.

Najlepszym wykorzystaniem tego napoju w 100% jest jego picie na 20 minut przed pierwszym posiłkiem. Napój stosować możesz również w następnej części dnia. Zalecana dawka to minimum jedna szklanka tego napoju dziennie.