Obwisłe ramiona- Zabiegi i ćwiczenia ujędrniające skórę ramion

Obwisłe ramiona są powodem kompleksów wielu kobiet. Ich główną przyczyną jest spadająca wraz z wiekiem produkcja kolagenu jaki odpowiedzialny jest za jędrność oraz sprężystość skóry. Mało sprężysta oraz mniej jędrna skóra zaczyna pod wpływem grawitacji po prostu opadać. Na szczęście można temu przeciwdziałać. Poznaj ćwiczenia oraz domowe zabiegi skutecznie przeciwdziałające opadaniu skóry na ramionach. Obwisłe ramiona- Zabiegi i ćwiczenia ujędrniające skórę ramion

Maseczka z kurzych białek

Białko z kurzych jaj posiada bardzo wiele kosmetycznych właściwości. Jest między innymi bardzo dobrym produktem nawilżającym, regenerującym oraz ujędrniającym skórę. Do przeprowadzenia zabiegu będziesz potrzebowała 2 duże jajka i 2 łyżki jogurtu naturalnego. Jajka rozbij i białko wlej do miseczki, wybełtaj i następnie dodaj 2 łyżki jogurtu i ponownie wybełtaj. Przygotowaną maseczkę przez około 5 minut delikatnie wcieraj w opadającą skórę na ramionach. Następnie poczekaj aż cała maseczka wchłonie się w skórę i dokładnie ją zmyj za pomocą letniej bieżącej wody.

Maseczka z banana

Będziesz potrzebowała 1 banana, łyżkę miodu oraz łyżkę oliwy z oliwek. Banana dokładnie rozgnieć za pomocą widelca, dodaj łyżkę miodu oraz oliwy z oliwek. Maseczkę z banana nałóż na skórę na ramionach i owiń folią kosmetyczną. Po około 20-30 minutach zmyj maseczkę za pomocą letniej wody.

Ćwiczenia

Oprócz zabiegów kosmetycznych należy również wykonywać ćwiczenia z ciężarkami, jeżeli nie masz hantli w swoim domu to możesz użyć plastikowej butelki napełnionej wodą z kranu. Obciążenie podczas wykonywania ćwiczeń nie musi być w cale duże, wystarczy, że każdy z ciężarków będzie miał po 1 -2 kg. Ćwiczenia nie muszą być skomplikowane ani czasochłonne, wystarczy, że poświęcisz na nie 20 minut każdego dnia. Przykładowe ćwiczenia :

  • Unieś hantle powyżej głowy. Wykonaj powtórzenia po ok 10-15 razy. W ten sposób wzmocnisz nie tylko ramiona, ale także mięśnie znajdujące się między łopatkami,
  • Wykonaj pajacyki z hantlami, wykonuj podskoki – złączając i rozłączając nogi. Równocześnie unoś ręce z hantlami nad głowę.
  • Zegnij nogi w kolanach i delikatnie rozchyl podczas stania. Weź hantle i rozchylaj ramiona w bok podczas podnoszenia. Powtórz ćwiczenia po ok. 10-15 razy.

Pasta z kurkumy

Przygotuj pastę z kurkumy i wody, a następnie nałóż ją na skórę ramion. Pozostaw do wyschnięcia na 20 minut( możesz owinąć ramiona folią kosmetyczną), a następnie zmyj letnią wodą. Dzięki temu zabiegowi sprawisz, że twoja skóra na ramionach będzie bardziej elastyczna.

Zdrowa dieta

Niestety od zmiany nawyków żywieniowych się nie obejdzie. Ogranicz tłuszcze zwierzęce i cukier, a do swojej diety włącz więcej warzyw i owoców. Pij również dużo wody najlepiej jeżeli będzie to woda mineralna niegazowana. Dzienna ilość oraz wielkość posiłków również ma znaczenia. Zdrowe odżywianie zapobiegnie odkładaniu się tłuszczu w ramionach .