Niezwykłe zastosowania fusów od kawy! Nawet się nie spodziewasz!

    Pijąc kawę sypaną z ekspresu, bądź zwykłą zalewaną wrzątkiem pozostają nam fusy, które zazwyczaj wyrzucamy prosto do kosza. Można je wykorzystać w inny sposób, wszystkie na pewno bardzo się wam spodobają i będziecie chcieli je wykorzystać w swoim domu!

   

    W poście przedstawione zostanie aż 6 sposobów na wykorzystanie fusów po kawie. 
1. Peeling kawowy – wymieszaj 4 łyżki kawy z jedną łyżką oliwy z oliwek bądź oleju kokosowego. Tak przygotowaną mieszankę używaj codziennie masując całe ciało, ale w szczególności partie ciała na których widoczny jest cellulit czyli pośladki, uda. Masaż wykonuj przez około 10-20 minut.
2. Pochłaniacz zapachów – wąchając w drogerii kolejne perfumy dobrze jest pomiędzy nimi powąchać kawę, pochłonie to zapachy, przez co nie będą one się mieszać ze sobą. Podobne zastosowanie kawa ma w domu, włóż na chwilę kawę do lodówki jeśli, chcesz włożyć coś na chwilę np. ciasto a nie chcesz by przeszło ono zapachami z innych produktów znajdujących się w lodówce. 


3. Rysa na ciemnym blacie – aby przyciemnić drzewo można potrzeć rysę orzechami, bądź nałóż na rysę fusy z kawy i dobrze wypoleruj miękką ściereczką, Przyciemni to drewno i rysa nie będzie już tak bardzo widoczna. 

4. Nawóz do kwiatów – fusy działają jako świetny nawóz. Pomagają również w odpowiednim drenaż w doniczce oraz zatrzymują wodę. 
5. Kompost – jeśli posiadasz większą ilość fusów, można zastosować je jako kompost również w roślinach, które hodujesz w przydomowym ogródku.
6. Odstraszacz szkodników – fusy nadają się jako kompost, odżywi ziemię, ale dodatkowo odstraszy szkodniki, ale przyciąga dżdżownice, które użyźniają glebę. 
Znasz inne zastosowania fusów od kawy? Wpisz je w komentarzu!
Pozdrawiam!