Nietypowe zastosowania torebek po herbacie- 8 ciekawych zastosowań

Co robicie z zużytymi torebkami po herbacie? Wyrzucacie do śmieci? Po przeczytaniu tego artykułu już nigdy tego nie zrobicie! Poznajcie nietypowe zastosowania torebek po herbacie.

Nietypowe zastosowania torebek po herbacie

Torebki po herbacie jako nawóz dla roślin

Chcesz przygotować naturalny nawóz dla swoich roślin? Potrzebujesz jedynie kilku zużytych torebek po herbacie, duży słój i wodę. Nalej wodę do słoja, wrzuć do środka torebki po herbacie i następnie odstaw w ciemne miejsce na 2-3 dni. Następnie raz w tygodniu podlewaj swoje rośliny przygotowanym nawozem.

Torebki po herbacie skutecznym środkiem na mszyce

Twoje drzewka owoce zaatakowała mszyca? Nie musisz już używać chemicznych środków! Wystarczy, że włożysz do dużego słoja 5-10 starych torebek po herbacie i zalejesz gorącą wodą. Odczekaj aż napar ostygnie, przelej go do butelki z atomizerem i następnie spryskaj zaatakowaną przez mszycę roślinę. Mszyca już nie będzie twoim problemem.

Torebki po herbacie środkiem na nieprzyjemny zapach ze śmietnika

Herbata to fantastyczny środek pochłaniający brzydkie zapachy. Wystarczy, że włożysz kilka zużytych torebek po herbacie do śmietnika, a zapach z twojego kubła na śmieci będzie o wiele przyjemniejszy. Podobny patent możesz stosować w przypadku nieprzyjemnego zapachu z kuwety kota czy z butów.

Nietypowe zastosowania torebek po herbacie

Torebki na herbacie środkiem na muszki owocówki

Kto nie ma problemu z muszkami w kuchni. Latem to dosłowna plaga. Skutecznym środkiem odstraszającym te owady jest właśnie herbata. Wystarczy, że zużytą torebkę po herbacie miętowej położysz obok miejsca gdzie pojawiły się muszki. Herbata miętowa skutecznie je odstraszy.

Torebki po herbacie na worki pod oczami

Jak pozbyć się nieestetycznych worków pod oczami? Wystarczy, że do filiżanki włożysz 2 zużyte torebki po herbacie i zalejesz odrobiną gorącej wody, po 2-3 minutach wyjmij i następnie przyłóż je na około 10 minut na opuchniętą skórę pod oczami.

Torebki po herbacie na siniaki

Uderzyłaś się? Miałaś wypadek albo może się przewróciłaś? I masz wielkiego siniaka jakiego chcesz się jak najszybciej pozbyć? Idealnym środkiem zmniejszającym opuchlizny oraz siniaki jest właśnie zużyta torebka po herbacie. Wystarczy, że włożysz kilka torebek do niewielkiego naczynia i potem zalejesz odrobiną gorącej wody. Następnie po 2-3 minutach torebki wyjmij z naczynia i przyłóż na 10 minut do siniaka.

Torebki po herbacie na odświeżenie dywanu

Na pewno zauważyłaś, że nie prany dywan po jakimś czasie zaczyna brzydko pachnieć. Można go wyprać, ale można również pozbyć się nieprzyjemnego zapachu za pomocą zużytych torebek po herbacie. Wystarczy, że zawartość kilku torebek po herbacie porozrzucasz po całej powierzchni swojego dywanu. Liście jakie znajdują się w torebce herbaty wchłoną cały nieprzyjemny zapach. Następnie po 20 minutach dokładnie odkurz swój dywan.

Torebki po herbacie na na trudne do wyczyszczenia garnki i patelnie

Nie możesz domyć swojej patelni lub garnka? Nie musisz się męczyć i szorować ich godzinami. Wystarczy, że zalejesz zabrudzoną patelnię lub garnek ciepłą wodą, wrzucisz do środka kilka torebek po herbacie i następnie odstawisz na 1-2 godziny. Zaschnięte resztki jedzenia, tłuszcz i spalenizna zejdą bez szorowania.