Nietypowe zastosowania soli. Na pewno o nich nie wiedziałeś!

Sól to najpopularniejsza przyprawa używana w kuchni. Warto jednak wiedzieć, że można jej użyć również poza kuchnią. Poznaj nietypowe zastosowania soli kuchennej. Nietypowe zastosowania soli. Na pewno o nich nie wiedziałeś!

Nietypowe zastosowania soli

Sól na chwasty

Sól to jeden z najskuteczniejszych domowych środków na chwasty. Jak ją zastosować? Wystarczy, że przygotujesz roztwór z 1 litra letniej wody oraz szklanki soli i następnie podlejesz nim chwasty jakie wyrosły w twoim ogródku.

Sól do wybielenia zębów

Sól to jeden z domowych sposobów na wybielenie zębów. Wystarczy, że wysypiesz trochę soli na szczoteczkę i następnie dokładnie wyszorujesz swoje zęby.

Sól do wybielenia firanek- Nietypowe zastosowania soli

Dzięki soli możesz również wybielić swoje firanki. Wystarczy, że na całą noc zamoczysz swoje firanki w misce z ciepłą wodą z dodatkiem 5-10 łyżek soli. Następnego dnia wyjmij firanki z miski i wypierz je w pralce w niskiej temperaturze. Po takim zabiegu twoje firanki będą jak nowe.

Sól na przypalony garnek oraz patelnie

Masz przypalony garnek lub patelnię? Nie musisz się męczyć i szorować ich godzinami. Wystarczy, że do naczynia nalejesz ciepłej wody z dodatkiem 4 łyżek soli i odstawisz na 2-3 godziny. Następnie wylej z niego wodę i delikatnie przetrzyj gąbką kuchenną,

Sól na bolące gardło

Sól posiada właściwości bakteriobójcze. Dzięki temu możesz ją zastosować gdy boli cię gardło. Wystarczy, że będziesz płukała swoje gardło wodą z dodatkiem soli.

Sól do odmrażania szyb- Nietypowe zastosowania soli

Zamarznięte szyby to zmora każdej osoby trzymającej swój samochód zimą pod chmurką. Dzięki soli będziesz mogła odmrozić swoje szyby bez ich skrobania. W tym celu musisz spryskać swoje szyby roztworem wody z solą w proporcji 1 litr wody i 5 łyżek soli.

Sól na przypalone żelazko

Jak wyczyścić stopę żelazka? Rozsyp trochę soli na starą gazetę i następnie zacznij prasować. Po takim zabiegu twoje żelazko będzie wyglądało jak nowe.

Sól na osad po kawie i herbacie

Wysyp trochę soli na mokrą gąbkę i wyszoruj kubek w miejscu gdzie pojawił się osad. Po chwili kubek na pewno będzie czysty.

Sól na śmierdzące buty

Jeżeli chcesz się pozbyć brzydkiego zapachu twojego obuwia musisz wsypać szklankę soli do środka swojego obuwia i odstawić je na 24 godziny. Następnie pozostało ci jedynie wysypać sól z butów do śmietnika. Sól zabije bakterie, które powodują brzydkie zapachy w twoim obuwiu.

Sól do czyszczenia dywanów- Nietypowe zastosowania soli

Dokładnie odkurz swój dywan. Do czyszczenia dywanu doskonale nada się roztwór octu i soli. 250 ml octu i 500 ml wody, wlej do miski. Wsyp 2 łyżki soli i dokładnie wymieszaj. Następnie za pomocą zwilżonej gąbki wetrzyj roztwór we włókna dywanu. Na koniec ponownie dokładnie odkurz swój dywan.