Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia

Proszek do pieczenia jest znany od ponad 100 lat, jest to zdecydowanie najpopularniejszy składnik naszych wypieków. Dodajemy go, by nasze wypieki lepiej rosły w piekarniku. Produkt ten jest kojarzony ściśle z kuchnia, co nie do końca jest prawdą. Proszek do pieczenia ma praktycznie tak szerokie zastosowanie jak soda oczyszczona.Poznaj zastosowania proszku do pieczenia a już nigdy nie będziesz go kojarzyć tylko z domowymi wypiekami.

Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia

Proszek do pieczenia lepszy od pasty do zębów

Nie namawiam nikogo do stałego zastąpienia pasty do zębów proszkiem do pieczenia, ale badania dowodzą, że proszek do pieczenia doskonale radzi sobie z kamieniem nazębnym, a co za tym idzie zęby myte tym produktem będą o wiele bielsze.

Niestety zbyt częste mycie zębów proszkiem do pieczenia może spowodować uszkodzenie szkliwa, dlatego zaleca się maksymalnie raz w tygodniu myć zęby mieszanką proszku do pieczenia i wody.

Nietypowe zastosowania proszku do pieczenia – specyfik na mrówki

Po Twojej kuchni chodzą mrówki? Pozbędziesz się ich za pomocą proszku do pieczenia. Zacznij od znalezienia mrowiska, a następnie wysyp na nie trochę proszku. Efekt będzie murowany, a mrówki znikną z Twojej kuchni szybciej niż się w niej pojawiły. Dodatkowo celem zabezpieczenia domu możesz obsypać proszkiem do pieczenia okolice okien i drzwi.

Proszek do pieczenia lepszy od antyperspirantu

Masz problem z nadmierną potliwością skóry?

Z pomocą przyjdzie Ci proszek do pieczenia. Udowodnione jest, że proszek do pieczenia doskonale wchłania wilgoć. Wymieszaj trochę proszku do pieczenia z niewielką ilością wody, następnie powstałą pastę nanieś na skórę w miejscu gdzie się nadmiernie pocisz. Nadmiar pasty możesz usunąć ręcznikiem papierowym.

Soda oczyszczona na twarde i popękane pięty

Do miski w lej trochę wody, ilość musi być taka żeby woda zakryła stopy. Woda musi być ciepła. Następnie wsyp 2 opakowania proszku do pieczenia. Włóż stopy do miski i mocz godzinę co jakiś czas dolewając ciepłej wody, powstały efekt na pewno cię zaskoczy! Pięty będą miękkie, skóra stóp wygładzona, a martwy naskórek będziesz móc bez problemu usunąć.

Proszek do pieczenia jako odplamiacz

Inne nietypowe zastosowania proszku do pieczenia to środek do prania ubrań. Przygotuj pastę z niewielkiej ilości proszku do pieczenia i wody i nanieś na plamę, tak żeby zakryć całą plamę. Po pół godzinie zmyj pastę z ubrania i wrzuć do pralki. Z proszkiem do pieczenie w prosty sposób pozbędziesz żółtych plam potu, czy plam z wina, herbaty, kawy.

Proszek do pieczenia na fugi

Proszkiem do pieczenie doskonale wyczyścisz fugi w łazience bądź w kuchni. Na brudne fugi nałóż pastę przygotowaną z ciepłej wody i proszku do pieczenia. Odczekaj kilka godzin tak, żeby przygotowana substancja miała czas działanie. Po 2-3 godzinach za pomocą starej szczoteczki do zębów wyszoruj fugi i przetrzyj kafelki wilgotną szmatką.

Proszek do pieczenia na włosy głowy

Proszek do pieczenia dodany do szamponu do włosów sprawi, że nie będą się przetłuszczać i zwiększy się ich objętość.