Nietypowe zastosowania płynu do mycia naczyń

Każdy z nas zna na pewno podstawowe zastosowania płynu do mycia naczyń, czyli jak wynika z samej nazwy – mycie naczyń kuchennych 😉 Jednak płyn do naczyń ma inne dodatkowe zastosowania o których możliwe, że nie macie pojęcia a są bardzo użyteczne w codziennym życiu.

Zastosowania płynu do mycia naczyń

Zastosowania płynu do mycia naczyń – płyn do sprzątania

Płyn do naczyń może mieć zastosowanie jako uniwersalny środek do czyszczenia różnych powierzchni. Jeśli skończył ci się w domu płyn do podłóg czy płyn do kafli, szyb możesz użyć kuchennego. Dodaj do wiadra wody 2-3 łyżki płynu. Podłogi będą lśniące i nie będą odbiegać czystością od umytych płynem do podłóg.

Tłuste plamy na ścierkach bądź ubraniach

Jeśli na ulubionych spodniach masz tłuste plamy m. in. od jedzenia nie wrzucaj ich bezpośrednio do prania, ponieważ mogą się one nie doprać. Najpierw wylej na odzież kilka kropelek płynu do mycia naczyń, odczekaj parę minut a następnie pocieraj intensywnie materiał o materiał, by tłuszcz mógł się rozpuścić.

Tak przygotowane ubranie wrzuć do pralki. Po plamie nie zostanie nawet ślad.

Pamiętaj! Najlepiej zrób to, gdy plama jest w miarę świeża, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo, że po plamie nie zostanie żaden ślad.

Płyn na ogrodowe chwasty

Płyn do naczyń służy jako jeden ze składników domowego środka do usunięcia chwastów.

Dodaj do szklanki wody 20 mililitrów spirytusu oraz łyżkę płynu do naczyń. Zmieszaj to dokładnie i przelej do butelki z atomizerem.

W słoneczny dzień spryskaj chwasty miksturą. Jeśli będziesz stosować regularnie w słoneczne dni chwasty znikną a nowe nie będą się już pojawiać.

Usuwanie tapety, bądź resztek kleju ze ścian

Jeśli masz w domu starą tapetę, którą nie możesz zerwać wypróbuj płyn do mycia naczyń.

Do miski z ciepłą wodą dodaj niewielką ilość płynu do mycia naczyń a potem nałóż gąbką na tapetę. Odczekaj kilka minut aż klej zmięknie a następnie z lekkością zerwiesz tapetę.

Domowe bańki mydlane

Dolej do lira wody z kranu 200 ml płynu do mycia naczyń oraz 2 łyżki gliceryny. Dzięki temu bańki będą duże i mocne. Dzieci i dorośli będą mieli świetną zabawę!

Mrożony płyn do mycia naczyń

Zamrożony płyn do mycia naczyń jest dłużej zimny niż lód, wolniej się rozmraża, dzięki czemu można go wykorzystać jako środek chłodzący.

Obolałe miejsca – włóż do woreczka płyn do naczyń oraz 50 ml wódki. Powstanie z tego bardzo elastyczny i zimny okład.

Lodówka turystyczna – jeśli chcesz przewieść produkty, które nie mogą się rozmrozić wrzuć je do torby termicznej oraz dodatkowo wrzuć kilka woreczków z zamrożonym płynem, dzięki czemu w torbie będzie zachowana niższa temperatura dużo dłużej.

Impreza w plenerze – chcesz schłodzić piwo bądź inne napoje? Wrzuć do wiadra z zimną wodą woreczki z zamrożonym płynem, napoje schłodzą się szybciej i dłużej zachowają zimno.