Nietypowe zastosowania piwa. Nie ograniczaj go jedynie do picia!

Piwo to najpopularniejszy napój alkoholowy w Polsce. Lubimy umilać sobie wolny czas czy spotkania z przyjaciółmi przy tym złotawym napoju. Okazuje się, że ten popularny napój alkoholowy możemy wykorzystać na wiele innych sposobów. Sprawdź nietypowe zastosowania piwa.

piwo

Nietypowe zastosowania piwa

Nawóz do trawnika

Wygląd twojego trawnika krótko mówiąc cię nie zadowala? Jest jeden fantastyczny sposób, podlej go piwem. Piwo to napój bardzo bogaty w minerały jakie są potrzebne twojemu trawnikowi. Wystarczy 2-3 razy do roku podlać trawnik wygazowanym piwem, a twoja trawa będzie rosła jak szalona.

Nawóz do roślin doniczkowych

Piwo to fantastyczny nawóz do roślin doniczkowych. Ważne jest żeby podawać roślinom wygazowane piwo. Taki piwny nawóz należy stosować minimum raz w miesiącu. Piwo doda składników odżywczych glebie oraz co jest bardzo ważne zwalczy zarodniki grzybów.

Marynata do mięs
Chcesz zachwycić swoich gości wspaniałym smakiem przygotowanego przez siebie mięsa? Kilka godzin przed pieczeniem zamarynuj go w piwie. To fantastyczny i bardzo prosty sposób jaki sprawi, że podane przez ciebie mięso będzie rozpływać się w ustach.

Nietypowe zastosowania piwa

Piwo jako odrdzewiacz

Jesteś domowym mechanikiem? Masz problem z odkręceniem śruby w swoim samochodzie? Polej śrubę piwem i następnie odczekaj 2-3 minuty, a śruba nie będzie już twoim problemem. Piwo podobnie jak Cola ma właściwości odrdzewiające.

Renowacja mebli

Chcesz szybko odnowić swoje stare drewniane meble? Wystarczy, że odrobinę piwa nalejesz na czystą szmatkę i następnie przetrzesz nią swoje meble. Efekt cię zaskoczy, twoje meble będą błyszczeć jak nowe.

Na piękne włosy

Chcesz mieć piękne włosy? Jest jeden fantastyczny sposób, jest nim płukanka piwna. Do jej wykonania potrzebujesz jedno 0,5 l piwo, najlepiej jak będzie ciemne. Odstaw je na pół godziny żeby wywietrzało. Następnie wlej do miski i rozcieńcz z przegotowaną wodą. Później zamocz w miksturze swoje włosy na około 5 minut. Po skończonej kuracji nie myj głowy wodą tylko najpierw pozwól wyschnąć swoim włosom w naturalny sposób. To pozwoli jeszcze lepiej wchłonąć się witaminom oraz minerałom zawartym w piwie. Jak już włosy wyschną po około 1-2 godzinach umyj włosy szamponem.

Na piękne paznokcie

Piwo to najlepszy kosmetyk na twoje paznokcie. Wlej trochę zwietrzałego piwa do miseczki i następnie włóż do niej swoje palce. Piwo zawiera witaminy z grupy B jakie bez wątpienia poprawią kondycję twoich paznokci.

Piwo na pozbycie się ślimaków

Gdy na trawniku zagościło sporo nieproszonych gości – ślimaków, można się ich pozbyć właśnie za pomocą piwa. Należy przygotować pułapkę: do wiaderka lub miski nalać trochę piwa, a o brzeg oprzeć deseczkę lub listwę, aby pełniły rolę mostu, po którym ślimaki dostaną się do środka wiadra czy miski. Mięczaki zwabione zapachem piwa wpadną w pułapkę, ale samodzielnie już się z niej nie wydostaną. Podobną pułapkę możesz wykonać w celu pozbycia się myszy.