Nietypowe zastosowania foli aluminiowej

Folię aluminiową znajdziemy praktycznie w każdej kuchni. Owijamy nią kanapki do szkoły lub pracy, ale na szczęście folia aluminiowa posiada wiele innych zastosowań, niektóre z nich są ściśle z wiązane z kuchnią, niektóre pomogą Ci prostych czynnościach domowych, a niektóre bardzo Cię zaskoczą. Sprawdź koniecznie wszystkie nietypowe zastosowania foli aluminiowej i wykorzystaj je w praktyce!

Nietypowe zastosowania foli aluminiowej

Folia aluminiowa jako pokrywka

Czy często masz problem z włożeniem garnka z pokrywką do lodówki, pokrywka nie zawsze się mieści. Zamiast niej możesz użyć folii aluminiowej. Folia idealnie się formuje, możesz ją uformować w każdy kształt tak, żeby idealnie pasowała do twojego garnka, tak, żeby żadne zapachy z garnka nie wyszło do lodówki.

Folia aluminiowa do pieczenia ciast

Zamiast smarować blachę do ciasta tłuszczem możesz ją obłożyć folią aluminiową.

Nie należy się obawiać, że metaliczny posmak przeniknie do naszego ciasta, ponieważ folia aluminiowa sprawi, że twoje ciasto na pewno nie przyklei się do formy do pieczenia, ale smaki nie będą się przenosić.

Zastosowania foli aluminiowej jako panel odbijający ciepło

Nie lubisz marnowania ciepła w twoim mieszkaniu, w tej sprawie możesz kupić specjalny panel odbijający ciepło i przyczepić go za grzejnikiem, ale możesz też wykonać taki panel sam w domu będzie Ci  jedynie potrzebna rolka folii aluminiowej i kawałek kartonu.

Folia aluminiowa do ostrzenia nożyczek

Twoje nożyczki są już tępe, nie nadają się do cięcia, nie musisz ich wyrzucać, możesz je naostrzyć przy użyciu folii aluminiowej. Wystarczy, że kilka razy natniesz swoimi nożyczkami folię dzięki temu prostemu i szybkiemu sposobowi szybko je naostrzysz.

Sposób na banany

Kolejne zastosowania foli aluminiowej to owijanie bananów. Co zrobić, żeby Twoje banany tak szybko się nie psuły? Wystarczy, że owiniesz je folią aluminiową sprawi to, że nie będą tak szybko dojrzewać.

Folia aluminiową do czyszczenia silnie zabrudzonych garnków

Jeżeli nie możesz doczyścić swojego garnka to użyj do tego folii. Odetnij kawałek z rolki, zwiń w kulkę i pocieraj zabrudzone miejsce. Ta metoda idealnie sprawdza się w okresie letnim z rusztem do grilla dzięki czemu przypalony tłuszcz bardzo szybko schodzi a ruszt po kilkunastu sekundach lśni jak nowy.

 Folia aluminiowa jako lejek

Nie posiadasz w swoim domu lejka? Możesz go uformować z folii aluminiowej, dzięki temu teraz w swojej kuchni już niczego nie rozsypiesz albo rozlejesz.

Folia aluminiowa  i prasowanie

Chyba większość z nas nie lubi prasować to fakt. Możesz przyśpieszyć tą czynność i prasować swoje ubrania tylko z jednej strony, wystarczy, że na deskę pod pokrowcem deski ułożysz folię aluminiową. Będzie ona odbijać ciepło od spodu i obie strony ubrania będą dobrze wyprasowane.

Zastosowania foli aluminiowej – narzędzie do wyczyszczenia metalu z rdzy

Tak jak wcześniej opisywaliśmy folia aluminiowa doczyści Twoje garnki z przypalonego tłuszczu, ale może Ci pomóc jeszcze z nalotem rdzy na metalu. Wystarczy, że zwiniesz ją w kulkę i potrzesz kilka razy zadrzewiały element.

Folia aluminiowa podczas malowania

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na czyszczenie kuwety malarskiej, możesz obłożyć ja folią aluminiową i dopiero nalać do niej farby wtedy po malowaniu zdejmujesz folię, wyrzucasz ją do śmietnika i nie tracisz czasu na mycie kuwety.